Суспільство

Підвези медика, Кропивницький: як запрацювала ініціатива небайдужих

 Автор: Валерія Жовтун. 5218

 

За кілька днів спільнота у вайбері “Підвези медика, Кропивницький” зросла до понад 2350 учасників.

 

unnamed 3

Тоді, як у рамках карантинних заходів проти поширення коронавірусу відмінили приміські маршрути, а в міському громадському транспорті можна їздити не більше 10 пасажирам, кропивничанин вирішив створити спільноту, за допомогою якої мали б змогу сконтактувати водії та медики, яким необхідно добиратися на роботу.

Такі спільноти діють в різних міста України. Однак, як працює спільнота в Кропивницькому “Гречці” розповів ініціатор “Підвези медика, Кропивницький” (за посиланням), економіст за освітою Артур Арутюнян.

- Ідея така виникла: чому б не допомогти і не підвозити медиків. Поки ситуація більш-менш, але з досвіду інших країн - медики всім потрібні будуть. І вони потрібні бути вчасно і на роботі, і вдома, і на відпочинку. Напевне, це мінімум, який ми для них робимо: підвіз на роботу і з роботи, - каже пан Артур. - Це підвіз попутно. Однак у спільноті є такі водії, які спеціально їдуть через все місто, аби відвезти медика. І це все безкоштовно.

У спільноті медики і навіть фармацевти залишають повідомлення, коли і на котру їм треба бути на роботі, або коли вони повертаються з роботи. Водії також пишуть, коли можуть взяти пасажирів, обмінюються контактами.

Однак, якщо хтось з медиків не в спільноті, або ж не матиме доступу до інтернету, для того, щоб вас підвезли одягніть жовту стрічку на праву руку, або пов’яжіть на сумку і чекайте не на зупинці, а десь поблизу. Таку розпізнавальну ідею з жовтими пов’язками запозичили в Полтаві, пояснює Артур Арутюнян. Однак послугою підвозу можуть скористатися лише медики, провізори і згодом ті, хто займається пошивом масок, або їх продає.

-  Не задля реклами, а щоб знати, де можна купити такі маски, де шиють, і де, їх вдосталь, - зазначає пан Артур про ідею підвозити працівників підприємств, цехів з пошиву масок.

До речі, один із адміністраторів спільноти закупив жовті стрічки і розвіз по деяким лікарням міста, аби їх могли розібрати медпрацівники.

Адже вже були випадки, коли БЕЗКОШТОВНИМ підвозом скористалася дівчина, яка просто поспішала на манікюр.

- Є вже випадки і шахрайства. Дівчині терміново потрібен був манікюр, - розповів пан Артур. - Водій потім так і написав, що підвозив її геть не до медичного закладу. Вийшла і пішла до манікюрного залу.

У спільноті також діють правила безпеки: водії та пасажири мають бути в масках.

- Буває таке, як розказували на днях водії, підвозили медичних сестричок, які за вдячність із “заначок” дали їм по дві-три маски, - каже ініціаторі “Підвези медика, Кропивницький”. - Але ніхто нікого не змушує займатися такою благодійністю. Є маска - ідеш і підвозиш, а немає - сиди дома.

Приміром, пан Артур з дому не виходить без перчаток і багаторазової маски (має дві). Каже, що вже двічі підвозив медпрацівників. Сам же щодня їздить на роботу з Кропивницького до Знам’янки.

- Це обов’язково справа добровільна, безкоштовна, для того, щоб медики могли працювати, - каже Артур Арутюнян. - Маємо інформацію, що відбувається в Італії, спілкуюся з друзями, які там працюють. На медиків треба молитися. Дай їм, Бог, здоров’я.

За словами ініціатора, спільнота діятиме поки буде можливість їздити автівками (приміром, до введення надзвичайної стану) й доки іншого способу підвозу медиків на роботу не з’явиться.

Ілюстрація t.me/HelpDoctorSumy

 

Поширюйте

Коментуйте