Шив разом з дружиною: підприємець розповів про маски затримані СБУ

11:00, 29 Квітня, 2020

Вчора пресслужба СБУ повідомила про затримання партії масок, які підприємець з Кропивницького намагався послати закордон, попри заборону експорту. Підприємцем виявився Артем Бородін. Каже, про «гучне затримання» сам дізнався із новин.

Фото прес-служби СБУ

Артем із 2016 року офіційно є малим підприємцем. Має торгове місце на речовому ринку.

– Мав одного реалізатора, але, на жаль, з 1 квітня довелось звільнити. Бо працювати ми не можемо, а платити податки треба, – розповідає він.

Він батько трьох дітей, а восени чекають з дружиною на четвертого малюка.

– Я знав про постанову кабінету міністрів, про те, що не можна експортувати маски медичні з приміткою «хірургічні». На них є чіткий код класифікації. Тому, я вирішив експортувати малими об’ємами звичайні маски, зшиті вручну вдома. Шив їх разом з дружиною.

6 квітня Артем відправив «Укрпоштою» 300 пакетів у кожному з яких від однієї до 15-20 масок, а 11 квітня, в суботу, з ним зв’язались представники СБУ.

– Запросили на розмову по телефону. Я прийшов. Двоє співробітників опитали мене по ситуації. Сказали, що мої посилки затримані і передані на експертизу, бо є постанова, що медичні маски відправляти не можна. Я приніс їм показати ті маски, які відправляв – зшиті на машинці, у той час як хірургічні мають бути стерильні і паяні, без швів. Сказали, що чекатимуть експертизи. До сьогодні її результати мені невідомі. Ніхто зі мною більше не зв’язувався, а вчора дізнаюсь, що на головному сайті СБУ України звучить новина про затриманя ледь не топ-корупціонера.

За інформацією СБУ в декларації на відправку була зазначена неправдива інформація.

– В декларації було вказано «сувенір». Це не заборонено писати на відправленні. Бо що мені було писати, якщо воно зшите вдома?

Вчора із новини підприємець дізнався, що справою також займається Державна фіскальна служба.

– Вчора я дізнався, що Фіскальна служба хоче мої посилки конфіскувати. Якщо вони це зроблять, я не зможу отримати від «Укрпошти» повернення коштів за доставку. А це 51 тисяча гривень за всі відправлення. Ці кошти я зняв з кредитки. Поки фіскальна служба зі мною жодним чином не зв’язувалась.

Підприємець не знає, яка саме адміністративна відповідальність та за якою статтею йому загрожує.
Зараз Артем планує спілкуватись з юристами та намагатиметься дізнатись в СБУ про результати експертизи.

Останні новини по темі
У громаді на Кіровоградщині ремонтують дорогу (ФОТО)
959b57e1979740fd76cba747e1a897fd
hroshi1
Близько 5 млн благодійної допомоги отримали медзаклади Кропивницького для протидії COVID-19
Читайте також

На Кіровоградщині сьогодні, 21 квітня, в 16 населених пунктів тимчасово вимкнули електрику.

09:49, 21 Квітня, 2024

Інформаційний портал «Гречка» потрапив на Мапу рекомендованих медіа за результатами незалежної експертної оцінки Інститут Масової Інформації (ІМІ) та Детектор медіа....

09:45, 21 Квітня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 20 квітня, на площі Героїв Майдану зібрались кропивничани з акцією “Чекаємо” на підтримку військовополонених і зниклих безвісти. Таким чин...

14:47, 20 Квітня, 2024