Кіровоградський притулок для собак коштує 7 мільйонів(ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2911

 Сьогодні у Кіровоградській міській раді відбулася робоча нарада за головуванням секретаря міськради Ігоря Волкова. Мова йшла про болюче для обласного центру питання – створення притулку для бездомних тварин. Поштовхом для проведення засідання став депутатський запит міськради Павла Топчія, що до необхідності регулювання чисельності бездомних тварин у місті. Крім того, кіровоградці ще не забули недавню травлю собак у центрі міста.

 

Серед присутніх на нараді начальники управлінь та відомств, депутати, представники громадського сектору, журналісти.

Оксана Макарук, начальник управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради, на початку засідання навела статистику звернень кіровоградців, жертв нападів собак до лікарні. Так у 2013 році до травмпункту звернулося 452 дорослих громадян та 209 дітей. З них, безхатні тварини покусали 302 та 60 осіб відповідно.

Причин нападів тварин чиновник не уточнювала, так само невідомо, хто на кого нападав першим, але очевидно, що дітей бездомні тварини майже не чіпають. Не прозвучало на нараді і цифр нападів кіровоградців на тварин та кількість вбитих та постраждалих чотирилапих друзів.

Всі учасники наради дійшли згоди, що ситуацію з безпритульними тваринами в обласному центрі може поліпшити спеціалізований притулок, який наразі існує в більшості обласних центрів України. Для прикладу навели Черкаси. Там уже близько року функціонує такий заклад. Притулок розраховано на 320 тварин. На його території працює санпропускник, крематорій для померлих тварин, постійно чергує ветлікар та волонтери. Харчують собак двічі на день коштом благодійних фондів та міського бюджету. Основні працівники – волонтери громадських організацій.

Створення закладу обійшлося бюджету Черкас в півтора мільйони. Додаткові кошти надійшли від різних фондів.

Начальник управління капітального будівництва Кіровоградської міської ради Віктор Ксеніч розповів про ситуацію, яка склалася з будівництвом подібного притулку у Кіровограді.

На сьогодні у місті виділено 10 200 квадратних метрів землі для створення притулку для тварин терміном на 10 років. Землю закріпили за комунальним підприємством «Універсал 2000».

Інститутом «Кіровоградагропроект» розроблена проектна документація, що обійшлася обласному бюджету в 300 тисяч гривень. Згідно проекту, кіровоградський притулок може містити 140 бездомних тварин, яких обслуговуватимуть 28 чоловік персоналу. При виконанні всіх умов проекту, тварини після стерилізації мали б перебувати в цьому закладі протягом двох років. Вартість будівництва притулку складає 7, 277 мільйонів гривень.

Відповідної суми міський бюджет не має. Міська влада звернулася за допомогою до різноманітних фондів, проте жодної позитивної відповіді не надійшло. Можливий варіант фінансування з державного бюджету.

Після обговорення реалій сьогодення, чиновники лишили відкритим запитання про доцільність будівництва притулку за такі кошти. Окрім того, на нараді розглянули інші варіанти утримання тварин у притулку. Можливо, що собаки перебуватимуть там лише 45 діб. За цей час їм, силами громадських організації, шукатимуть нових власників. У випадку, якщо власників не знайдуть, собак чекає евтаназія.

Окрім інших ідей, що прозвучали на засіданні, створення приватних, та підтримка вже існуючих притулків. Так само, говорили про потребу реєстрації домашніх тварин та нагляду за ними.

Учасники наради підготували пропозиції міському голові щодо складу робочої групи з питань підготовки програми регулювання чисельності бродячих тварин, яка й працюватиме над тим, щоб вже на початку 2014 року розпочати реальне будівництво притулку для безхатніх тварин у Кіровограді.

Валерій Лебідь

Фото автора

 

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+3 # Віктор 03.10.2013, 14:21
Собак стає все більше і більше. Плодяться вони постійно, а твердження що коли собак меншає то вони плодяться вдесятеро швидше - дурня. Є закони природи. Це люди контролюють народжуваність дітей, а собаки плодяться постійно.
Загрозливим є не тільки збільшення чисельності собак, а те що стає все більше великих собак, агресивніших. Виживає сильніший, а маленькі собачки, які жили у дворах, зникають.
Цитата
 
 
0 # Марія K 02.10.2013, 21:28
Полностью поддерживаю "snaiper" . Автор описывает конкретный механизм, а просто складировать собачек в приюте- тупиковая ветвь, так проблема не решится.
Лично я за систему которая действовала в советском союзе, собак регулярно отлавливали и увозили в неизвестном направлении, вероятно, их где-то усыпляли. Сейчас все начнут возмущаться: "Как можно!! это же живое существо!!!" Всё верно, но только человек не стал бы вершиной эволюции, если бы, в том числе, не истреблял своих конкурентов - животных. В конце концов- 90% кировоградцев едят мясные изделия, которые производятся путём убийства животных и птиц, почему же мы не можем усыплять бродячих собак?
Цитата
 
 
0 # snaiper 02.10.2013, 13:02
Вбухивать такую сумму в ничто,конечно легче,чем наладить учёт и наладить контроль за приплодом животных,так получается?Ведь без таких мер,искоренить это уже ставшим явлением бедствие,не удастся!и потом:ну поймали пса,привезли в заведение и что?Пусть живёт пока не сдохнет?Вы,ребя та,шутите!Это- зверь!Одичавший ,часто-густо.На до наладить учёт,перестреля ть бродячих и жёстко,вплоть до возбуждения уголоных дел,поступать с теми гадами,которые выбрасывают животных на улицу!Для этого создать службу,которую будут содержать владельцы собак.А что делать?Так везде.Тем более идём в Эвропу.
Цитата
 
 
+1 # Варвара 02.10.2013, 07:29
Краще б подумали про бездомних людей!!!
Цитата
 
 
-2 # Марія K 02.10.2013, 07:01
Наталья, ваше "практически не нападают" звучит сомнительно. У нас по городку бегает стая из сотни собак, этим летом сама видела как одна из этих собак набросилась на 9-летнего мальчика. Постоянно наблюдаю картину, как эти собаки бросаются на велосипедистов, да и самой приходилось их отпугивать камнями. У меня ребёнок пока ходит в сад, а когда пойдёт в школу, мне всё время его провожать?
Меня просто удивляют люди, которые собак ставят выше здоровья и спокойствия других людей... не понимаю такого отношения.
Цитата
 
 
+13 # Геннадій Нікішов 01.10.2013, 23:07
А без відкатів для себе рідних кошторис складати пробували? Може б дешевше вийшло?
Цитата
 
 
+8 # ко 01.10.2013, 22:39
А що з безпритульними кицями? А, вони ж не кусаються. Ну то нехай здихають з голоду.
Цитата
 
 
+15 # Наталка 01.10.2013, 22:15
як це у Черкас вийшло побудувати притулок на 320 тварин за 1,5 млн, а у нас на 140 - за 7 млн?? "покращений" чи що???
Цитата
 
 
+8 # Надія Паливода 01.10.2013, 22:49
Наталка, біля нього буде вертолітний майданчик, щоб швидко та зручно доставляти собак з усієї площі міста.

Ну або чиясь покращена дача поза межами міста.
Цитата
 
 
+10 # Надія Паливода 01.10.2013, 21:43
Інший бік справи. На прикормлених міських територіях мешкають собаки, які звикли до людей, вони живуть з ними в мирі, випрошують їжу і практично не нападають.
На кожній території живе своя зграя, яка свій райончик контролює і проганяє всіх зайд.
За межами міста, на смітниках, живуть дикі собаки - вони хижо й агресивно ставляться до людей, тому що не звикли до них.

Так от, увага - якщо перестріляти (потравити) міських собак, на їх місце приходять оті дикі, з околиць. І саме вони найчастіше нападають на людей.
Якщо ви поглянете на статистику, то побачите, що кількість звернень з укусами різко збільшується саме після акцій чергового ПОКРАЩЕННЯ щодо міських собак, одну з яких напередодні дня міста кіровоградці спостерігали в самому центрі.
Цитата
 
 
+11 # Надія Паливода 01.10.2013, 21:35
Справа в тому, що безпритульні собаки - це біологічний вид, який, як і все живе, існує за певними законами природи.
Чому досі не вдалося ані перестріляти всіх собак, ані потравити?
Тому що коли біологічний вид відчуває різке скорочення своєї чисельності, на підсвідомому рівні в тварин відбувається гормональний вибух - і ті тварини, що лишилися, починають розмножуватися вдесятеро інтенсивніше. Фізичний бік справи - оскільки чисельність скоротилася, ті особини, що лишилися, отримують більше їжі, тому, відповідно, стають міцнішими і краще готовими до розмноження.
Ага! - скажете ви. Так ось де вихід: перестріляти ВСІХ собак. Аж до останньої. І тут ви зустрічаєтеся з великим западлом. Справа в тому, що будь-яка прикормлена територія просто не може бути ПОРОЖНЬОЮ - на місце собак прийдуть інші тварини. Найчастіше - щурі. Причому витравити їх набагато складніше, а кількість зарази, яку вони переносять - в рази більша.

В одному місті колись винищили всіх безпритульних собак, котів. І прийшли...... дикі лисиці. Це була така страшна й неконтрольована навала, що довелося завозити собак з інших міст.....

Перед нами є досвід багатьох європейських країн - вони цей шлях уже пройшли. Чому нам повторювати їхні помилки, а не перейняти їх досвід?
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити