Через два роки російські школи перейдуть на електронні підручники
Це передбачив закон про освіту , введений з 1 вересня 2013 року. З 1 січня 2015 року у Російській Федерації можна буде видавати в друкарні лише ті підручники, у яких є і електронна версія. Учні будуть виконувати завдання прямо в електронному підручнику, потім програма перевірить правильність рішення і перешле його вчителю для проставляння оцінки.
Додатки до підручників будуть також доступні на спеціальному Інтернет-порталі. У підручниках будуть записані логін, пароль і унікальний ключ для підтвердження придбаної ліцензії.
В якості найбільш важливої переваги творці інтерактивних програм називають можливість своєчасно оновлювати програмні продукти, що виключає втрату доступу до порталу через втрату або псування підручника. Школярі також зможуть виконувати завдання на захищеному Інтернет-порталі, а ще – закачати собі на смартфони спеціальні додатки. Планується, що електронні додатки дадуть школярам багато можливостей: інтерактивні екскурсії, хімічні та біологічні досліди і т. і.
Електронні версії підручників мають бути придатними для планшетів та інших пристроїв.
Навчання за допомогою планшетів полегшить життя і вчителям. Всі гаджети школярів під час уроку будуть об’єднані в загальну мережу, через яку викладач зможе відправляти кожному учневі його індивідуальне завдання. Незаперечний плюс електронного навчання в тому, що ранці школярів стануть значно легше, адже тепер замість декількох паперових підручників їм доведеться носити з собою лише легкий планшет або рідер.
Експеримент вже проводився у Волгоградській області у 20 школах. Школи самі закуповують електронні книги для учнів, але багато школярів користуються особистими гаджетами.
Дитячому здоров’ю комп’ютери не зашкодять. По-перше, вся шкільна техніка проходить жорсткий відбір, а по-друге, вчителі не дозволять школярам працювати за комп’ютером більше 25 хвилин поспіль.
Приємно зазначити, що від наших шановних сусідів ми не надто відстаємо. Принаймні, таке стверджує міністр освіти та науки Дмитро Табачник. За його словами, зараз у проекті по впровадженню у загальноосвітні школи та гімназії гаджетів бере участь 55 шкіл. “Наступного року ми плануємо підключити до цього проекту ще 2 тисячі шкіл” , – зазначив пан міністр.
Батькам-киянам Дмитро Володимирович пояснив наступне: кожна школа, яка бажає брати участь у першому етапі проекту, може подати заявку до Київського міського департаменту освіти і науки. А до 2015 року до проекту зможуть підключитися всі навчальні заклади І -ІІІ ступеня і перейти на електронні підручники та електронний контент.
Олег БАЗАК