Суспільство

На Кіровоградщині планують створювати аграрні кластери

. 2719

У рамках стратегії розвитку регіону на 2021-2027 роки хочуть створити аграрні інноваційні кластери. Почнуть з інформаційного кластеру в рослинництві.

soniax

Кластери — це об’єднання представників певної галузі для підвищення конкурентоспросожності та збільшення прибутків.

Про це стало відомо сьогодні, 16 липня, під час презентації проєкту "Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інновацій та сталості".

Відбулося перше засідання за участі представників освітніх закладів області, сільських господарств та влади.

Кластер розглядають, як розвиток бізнесу, зокрема аграрного, запровадження інновацій, розвиток територій, підвищення конкурентноздатності малих підприємств, зв'язок агросектору з університетами.

- Це ідея, яку хочемо запустити з освітніми закладами, - зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Ігор Кузьмін.

За його словами, викладацький склад вишів може створювати проєкти і заробляти на цьому.

Йдеться також про підготовку професійних кадрів для агробізнесу.

Присутнім презентували можливі варіанти створення і розвитку в регіоні таких аграрних кластерів: бджолярів, інформаційний у рослинництві, техніко-технологічний, оліє-жировий, тваринницький, рибний та харчової промисловості.

Першим, за словами директорки департаменту агропромислового розвитку Марії Чорної, планують створити інформаційний кластер в рослинництві.

За її словами, область на четвертому місці в Україні за природною родючість ґрунтів. Площа сільськогосподарських угідь 2 млн гектарів. 85% у сільському господарстві області належить рослинництву.

У 2019 році виробили в області понад 4,3 млн тонн зерна. Цьогоріч аграрії області засіяли й інші культури: гірчицю, лікарські рослини, прянощі.

У створенні інформаційного кластеру в рослинництві в партнери розглядають провідні інноваційні аграрні підприємства, Інститут сільськогосподарського господарства Степу НАН України, а також Центральноукраїнський національний технічний університет. Крім того, місцевий виш має напрацювання в цьому напрямку: бере участь у європейському проєкті ЕРАЗМУС+.

- Університет може виступати, як експертний центр цього кластеру, - зазначив ректор Центральноукраїнського національного технічного університету, професор Михайло Черновол. - Університет готовий брати участь.

Як зазначила Лариса Сало, доцентка кафедри загального землеробства ЦНТУ, за приклад аграрних кластерів у Європі доцільно брати Польщу.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама