Четвертий випадок отруєння колодязною водою на Кіровоградщині: померло 9-денне немовля

У місті Помічна, що на Кіровоградщині, померло 9-денне немовля. За висновками лікарів, причиною стала вода із перевищеним рівнем нітратів.
Джерело: сайт Кіровоградського обласного ЦКПХ МОЗ України.
Обставини випадку
За інформацією головної державної санітарної лікарки Кіровоградської області Надії Оперчук, 9-денну дитину з симптомами отруєння бригада екстреної меддопомоги доставила до реанімаційного відділення одного з медичних закладів Новоукраїнської громади. Рівень метгемоглобіну в крові становив 83%. Дитина померла, попри зусилля лікарів.
Епідеміологічне розслідування встановило, що дитина перебувала на штучному вигодовуванні. Лабораторні дослідження води з індивідуального колодязя родини показали перевищення норми вмісту нітратів (не більше 50 мг/дм³) майже у 22 рази.
Четвертий випадок з початку року
Це вже четвертий випадок водно-нітратної метгемоглобінемії на Кіровоградщині від початку року. У квітні захворіла тримісячна дитина з Новоукраїнського району, у травні — 11-місячна дитина з Кропивницького району та 10-денне немовля з Голованівського району. В усіх випадках причиною стало використання колодязної або свердловинної води для приготування дитячих суміше та їжі.
Довідково:
Водно-нітратна метгемоглобінемія — це патологічний стан, який виникає внаслідок надмірного надходження нітратів (зазвичай із питною водою або їжею) в організм, що призводить до порушення транспорту кисню кров’ю.




