Земельні питання краще вирішувати в ЦНАПах?
На Кіровоградщині методом таємного покупця Контактним центром облдержадміністрації було проведено обдзвони з приводу процедури приватизації землі. Головним завданням операторів було дізнатись як можна приватизувати свою землю, що для того потрібно і що за чим робити. «Жертвами» операторів Центру стали районні управління Держземагенства України в Кіровоградській області.
Найбільш підготовленими в інформаційному плані стали Кіровоград та Новоархангельська районна адміністрація: тут і культура спілкування на високому рівні, й усі інформація з приводу процедури приватизації була роз’яснена.
А от більшість районів: Олександрівський, Устинівський, Знам’янський, Компаніївський, Новомиргородський, Петрівський, Світловодський, міста Олександрія та Знам’янка «плавають» і в культурі розмови, і в знаннях своїх обов’язків. Тут можна було почути фрази типу «Приїжджайте і читайте стенди» або «Беріть усі документи і приїжджайте до нас – усе зробимо». Інформація операторам Центру якщо і надавалася, то нечітка або неповна.
Найбільш проблематичним у земельних справах став Кіровоградський район – тут земельщика не застали, і пояснили, що він взагалі у штаті один.
Голова Кіровоградської ОДА Андрій Ніколаєнко зазначив, що позитивні тенденції спостерігаються якраз там, де розміщені Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), де сидять кваліфіковані фахівці, які можуть надати вичерпну інформацію.