Кіровоградська ОДА прорекламувала БАД як потенційні ліки від коронавірусу

14:02, 07 Серпня, 2020

31 липня на сайтах обласних державних адміністрацій кількох областей з’явилась інформація про дослідження “українського препарату проти коронавірусу”. На сайті Кіровоградської ОДА теж з’явилось таке повідомлення, яке підхопили медіа регіону.

Як відбувся інформаційний вкид і держоргани та ЗМІ розмістили рекламу препаратів, досліджувало видання Mediasapiens.

Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що на сьогодні в країні проводяться клінічні дослідження чотирьох препаратів для лікування пацієнтів з ковідною інфекцією: «Амізон», «Аміксин», «Корвітин» і «Біовен». Як розповів міністр, «вони всі проходять стадії клінічних випробувань, деякі знаходяться на завершальній стадії. Відразу після отримання цієї інформації будуть зроблені відповідні висновки відносно ефективності цих лікарських засобів».

«Корвітин» та «Квертин» отримали найширшу інформаційну підтримку, причому просувають його в ЗМІ абсолютно несподіваним способом – через пресслужби від державних адміністрацій.

30 липня в пресцентрі «Укрінформ» відбулася конференція, на якій журналістам розповіли про «проміжні результати клінічних випробувань лікарських препаратів, які полегшують перебіг коронавирусной інфекції COVID-19». Серед доповідачів були Олександр Комаріда, генеральний директор Директорату фармацевтичного забезпечений МОЗ, Ігор Зупанець, завкафедри клінічної фармакології Національного фармацевтичного університету, і Ольга Голубовська, інфекціоніст, координатор клінічних випробувань ЦИХ препаратів.

На прес-конференції було багато сказано – і в тому, що всі ці препарати неспецифічні, тобто не лікують власне ковід, а лише можуть допомогти (і поки невідомо, чи можуть в принципі) полегшити протікання хвороби в пацієнтів з тяжкою та середньої тяжкості формою інфекції.

«Корвитин» взагалі не є противірусним. Його зазвичай призначають людям «для зміцнення судин». На користь «Корвитин» висловився Ігор Зупанець, який сказав, що «побічних ефектів від препарату в групі досліджень не було» і що пацієнти після його прийому «суб’єктивно відчувають себе краще». Хоча він і зазначив, що в усьому світі лікуюча речовина «Корвитину», кверцетин, взагалі не є ліками – тільки БАДом, біологічно активною добавкою.

Але з усього, що було сказано на прес-конференції і про інші препарати, що входять в дослідження, чомусь була виділена інформація саме про «Корвітин» і його виробника – «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод». І саме вона, з цитатами від Голубовської і Зупанця про чарівні властивості кверцитину і його перспективи в лікуванні коронавіруса, з’явилася практично на всіх сайтах обласних держадміністрацій і райадміністрацій, потім перекочувала в регіональні ЗМІ та на фейсбук-сторінки цих органів влади. Причому хвиля публікацій почалася на наступний день після прес-конфренції, 31 липня, і триває досі, ось уже шостий день.

Кіровоградська, Тернопільська,Вінницька, Херсонська, Львівська, Одеська, Луганська ОДА та низка сайтів ОТГ та РДА, розмістили однаковий текст про препарат.

bady

Український біофізик, науковий співробітник Інституту фізики НАН України Семен Єсілевський, пише в своєму блозі, що «Корвітин» – типовий «фуфломіцін», оскільки ефективність кверцетину ніким і ніколи не була доведена. Можна вважати, що це думка одного вченого, однак американське Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) з ним фактично згідно: по-перше, воно прямо забороняє рекламувати препарати, що містять кверцетин як ліки, а не як БАДи. По-друге, у FDA регулярно оновлюється лист з попередженням, куди воно вносить препарати, які «є шахрайськими», оскільки рекламуються як «ліки від ковіда». У цьому листі є і засіб, що містить кверцетин, – такий препарат FDA внесла до свого листа 16 травня 2020 року.

 

Останні новини по темі
Ввечері в Кропивницькому дасть концерт оркестр 3-го окремого полку спецпризначення
117336379 2729253037314196 3547147101185788113 n
posada
Кіровоградщина: призначили нового директора департаменту соціального захисту населення
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024