Міська рада Кропивницького візьме 70 мільйонів гривень кредиту

12:14, 18 Серпня, 2020

Міська рада Кропивницького візьме в кредит 70 мільйонів гривень на термін до 5 років.

Гроші місто бере у держбанку під 12% річних для фінансування інвестиційних проєктів, які здійснюються у 2020 році. Таке рішення прийняли, бо через карантин бюджет недоотримав грошей.

Таке рішення сьогодні, 18 серпня, прийняли депутати міськради. 

Відпочатку кредит планували брати в «Укргазбанку», але згодом кращу пропозицію зробив «Укрексімбанк».
Кредит плаваючий і те, скільки грошей заплатить місто гасячи кредит залежить від того як довго віддаватимуть його, оскільки є можливість дострокового погашення.

Загалом навантаження до бюджету складає 2,7 відсотки.

«Це незначне фінансове навантаження до бюджету міста в режимі овердрафт», – каже міський голова Андрій Райкович.

Ще перед сесією до міського голови звернувся Артем Стрижаков, який закликав не брати кредит, адже вважає відсоток великий, а є міста, які взяли аналогічні під менші відсотки.

Інформацію спростувала Любов Бочкова, начальниця управління фінансів міськради.

«Низький процент – 7-8% це залучення коштів під випуск облігацій. Це не те, що ми зараз розглядаємо. Там більш складна процедура», – каже Бочкова.

Окрім того кредитну позику міста має затвердити Мінфін, перевіривши всі документи.

Секретар міськради Андрій Табалов у свою чергу заявив:

«Саме ця кредитна лінія досить вигідна. Її можна брати і гасити, коли потрібно. Стосовно більш низьких відсотків це або якісь цільові програми, або валюта. А ми беремо в гривні, тому немає валютного ризику. Щоб оцінити ризиковано це чи ні, скажу, що міськрада неакредитована. Тобто у нас немає такої кількості кредитів, щоб мати ризик не погасити. Більше скажу, щоб місто постійно брало кредити, випускати облігації, треба мати кредитний рейтинг. А для цього треба брати кредити і вчасно їх віддавати», – сказав Табалов, який має економічну освіту.

Міністерство фінансів свого висновку не дало, тому, прийняте сьогодні рішення вступить в силу лише коли його затвердять.

Далі ці гроші окремими рішеннями міськради будуть розподіляти. Основне фінансове призначення – підтримка «Теплоенергетика» до початку опалювального сезону: мова йде про плату за розподіл газу і борги за газ. Далі гроші планують витратити на обладнання для центру легеневої терапії міської лікарні і перший лізинговий платіж для КП «Електротранс» на тролейбуси комбінованого типу.

 

Останні новини по темі
Кропивничан запросили до розмови про місто 20-х років
118054708 353433239378336 7835974694705448238 o
smittya
Як у Кропивницькому працюють пункти приймання вторинної сировини (ВІДЕО)
Читайте також

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, концертів та вистав, які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 4 по 10 березня....

15:44, 3 Березня, 2024

На сайті офіційного інтернет-представництва Президента України розмістили електронну петицію про присвоєння військовослужбовцю із Кіровоградщини Івану Гончаренку звання Героя Ук...

14:07, 3 Березня, 2024

Для судів Кіровоградської області закупили поштових марок на понад 8 мільйонів гривень. Закуплених марок повинно вистачити на рік....

13:02, 3 Березня, 2024