Що планують робити з історичною лікарнею у центрі Кропивницького

10:41, 29 Вересня, 2020

У Кропивницькому стаціонар №2 Центральної міської лікарні, який знаходиться в історичному приміщенні лікарні по вулиці Архітектора Паученка планують перенести в приміщення колишньої “рудівської” лікарні медико-санітарної частини №19. Якщо об’єднають медзаклади, то 3,5 мільйони гривень зекономлять на світлі та опаленні.

 

Про це повідомила під час брифінгу начальниця управління охорони здоров’я Оксана Макарук.

Пам’ятці архітектури по вулиці Архітектора Паученка вже понад 100 років. Наразі там функціонує лікарня терапевтичного профілю, де 125 ліжок. Це відділення терапії, кардіології, ендокринології, неврології, гастроентерології.

На сьогодні всі лікарні функціонують за підписаними договорами з Національною службою здоров’я України і отримують фінансування за надані медпослуги, а не за кількість ліжок в лікарні, не за кількість лікарів. Щоб підписати договір і отримати кошти треба виконати ряд жорстких умов, які ставить НСЗУ. Це кадрове забезпечення, якщо не вистачає лікаря відповідно до вимог НСЗУ договір не підпишуть. Якщо немає обладнання, що вимагає НСЗУ, договір скасують. Це саме стосується і приміщень. Має бути доступність для маломобільних людей, – каже пані Макарук.

Будівля лікарні аварійна. Тут тече дах, обвалилася стеля в харчоблоці.

За словами посадовиці, розглядалось питання ремонту приміщення. Але декілька чинників стали на заваді. По-перше, складно отримати дозвіл на проведення капітальних робіт, оскільки це історична пам’ятка державного значення. По-друге, реставрація пам’ятки архітектури за розрахунками, які робили 3-4 роки тому, коштуватиме понад 60 мільйонів.

Сьогодні медико-санітарна частина №19 має лише одне відділення – ортопедичне- травматологічне, де 20 ліжок. Надається планова допомога. При тому 5-поверхове приміщення  розраховане на 200 ліжок, – каже очільниця управління. – Кошти для медицини треба використовувати з користю для медиків і пацієнтів. А не просто для утримання великих приміщень, які не використовуються за призначенням.

Наприкінці минулого року у медико-санітарній частині №19 розпочали утеплення цоколю, даху, замінили вікна. Розробили проєкт з утеплення фасаду.

Планують згодом створити спеціальні маршрути громадського транспорту до лікарні.

В історичній лікарні, коли її відреставрують, планують надавати бальнеологічні процедури. Які раніше вже були у цій лікарні.

На перспективу, як його відреставрують, хай будуть бальнеологічні лікарні. Я за те, щоб у нашому місті були радонові ванни як у Знам’янці. Історично у 60-х роках, коли робились добудови лікарні, там вводилось радонове лікування. Ми пропонуємо це зберегти та розвинути. Можливо, це буде комплекс з готелем. Це будуть платні послуги. Цим займатиметься міська влада, – розповіла пані Макарук.

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому вантажівка зіштовхнулась з тролейбусом (ФОТО)
120339672 973742006437847 6103517187152724077 n
8KVsNMOch7vjV1PpVHcVLgS1SVfuNgT8
У Кропивницькому центр для проблемної молоді може залишитись без приміщення
Читайте також

Під час оголошеної повітряної тривоги сьогодні, 25 лютого, у Кропивницькому районі було чутно вибухи. Згідно із попередньою інформацією без постраждалих. ...

20:57, 25 Лютого, 2024

Новгородківська громада, що на Кіровоградщині, повідомила що загинув земляк, захисник Володимир Орел 1973 року народження....

17:31, 25 Лютого, 2024

На сайті офіційного інтернет-представництва Президента України створили електронну петицію про присвоєння військовослужбовцю Сергію Завірюсі звання Героя України посмертно. Пети...

16:56, 25 Лютого, 2024