Суспільство

5 питань від Президента

 Автор: Анастасія Дзюбак. 2696

 Президент Володимир Зеленський ініціював проведення загальнонаціонального опитування - в день місцевих виборів, 25 жовтня. Що це означає?

 

gol

Українцям поставлять 5 запитань:

  1. Чи потрібно запровадити довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих масштабах?
  2. Чи підтримуєш ти створення на Донбасі вільної економічної зони?
  3. Чи потрібно скоротити кількість депутатів у Верховній Раді до 300?
  4. Чи підтримуєш ти легалізацію в Україні медичного канабісу для зменшення болю у важких хворих?
  5. Чи потрібно Україні на міжнародному рівні підняти питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом?

Усі ці питання не один рік дискутуються в суспільстві й мають багато як прихильників, так і опонентів. Однак, одна справа, коли без жодних наслідків це обговорюють під час ток-шоу на телебаченні чи в громадському транспорті. Інша – коли твоя думка дійсно стає важливою. Наприклад, ствердна відповідь більшості учасників опитування на питання про довічне ув’язнення корупціонерів стане чітким сигналом потенційним злочинцям – що ризики надвисокі, а політичним силам, які готові відстоювати принцип невідворотності покарання, що вони мають потужну підтримку громадян.

Ідея проведення опитування разом з виборами не виникла тільки зараз. Це частина програми, з якою Президент ішов на вибори у 2019 році. Юридично також немає жодних порушень. Стаття 69 Конституції України визначає, що «народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії». Водночас не розшифровується, що таке «інші форми безпосередньої демократії». Тобто Президент як гарант Конституції має право ініціювати подібне опитування. Це зручно для учасників опитування, адже немає потреби окремо витрачати на це час. І дозволяє охопити більше респондентів.

Опитування проводитимуть волонтери на виході з виборчих дільниць. Громадянам пропонуватимуть заповнити бюлетень із запитаннями від Президента. Навпроти кожного потрібно поставити «так» чи «ні». Участь — добровільна. І якщо ви побачите партійну символіку, наприклад на наметі, одязі волонтера чи самому бюлетені — можете сміливо викликати поліцію, бо це провокація.

vol
Ігор Волков, кандидат у депутати Кіровоградської обласної ради

«Всеукраїнське опитування, ініційоване Президентом Володимиром Зеленським на 25 жовтня, має визначити громадську думку щодо важливих питань. В українському суспільстві є проблеми, що потребують вирішення. Оскільки ми демократична країна, рішення маємо ухвалювати всі разом. От, наприклад, одне з питань: чи підтримуєте ви ідею довічного ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах? Мені теж цікаво, що думають з цього приводу мешканці Кіровоградщини. Корупція вже багато років є однією з найобговорюваніших проблем у нашій країні, а значить треба шукати шляхи її подолання. І почати треба з вивчення громадської думки, адже довічне покарання — це серйозна річ, громадськість повинна мати можливість сказати «так» або «ні», щоб Президент орієнтувався і прислухався до загальної думки кожного регіону. Також цікаво знати, наприклад, чи підтримує громадськість Кіровоградської області скорочення кількості народних депутатів до 300? Коли людина має можливість донести свою позицію до Президента — це вже частина життя суспільства європейської держави, до чого ми й прагнемо», — зазначає кандидат у депутати Кіровоградської обласної ради від партії «Слуга Народу» Ігор Волков.

Дуже важливо. Опитування не має прямих юридичних наслідків. Воно не є референдумом. Це різні інструменти, наслідки застосування яких не будуть однаковими. Опитування потрібно, щоб зафіксувати волю народу й уже з цим політичним мандатом вибудовувати державні позиції. І це дуже важливо, зважаючи на масштабність і незалежність, тому в середовищі політиків не зможуть ігнорувати вибір народу.
Яким буде цей вибір — залежить від тебе.

Політична реклама

 

Поширюйте

Коментуйте