На Кіровоградщині «протипожежні» фірми, спіймані на змові, продовжують заробляти на бюджетних підрядах

13:35, 28 Жовтня, 2020

На Кіровоградщині дві фірми, які займаються встановленням протипожежного обладнання, отримали від Антимонопольного комітету штраф і заборону брати участь у тендерах, але натомість активно отримують замовлення через допорогові закупівлі.

 

Наприкінці лютого поточного року рішенням Кіровоградського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України встановиили порушення антиконкурентного законодавства двома кропивницькими «протипожежними фірмами».

Зокрема за змову під час проведення чотирилотової закупівлі послуг з монтажу автоматичної пожежної сигналізації ТОВ «АПС-Кіровоград» та ТОВ «Пожежно-технічний захист» отримали штраф по 54,4 тисячі гривень кожен. Окрім того, фірмам на три роки було заборонено брати участь у публічних закупівлях.

Це, однак, не завадило підприємствам й надалі отримувати замовлення від бюджетних організацій Кіровоградської області.

Так з березня по кінець жовтня ТОВ «АПС-Кіровоград» та ТОВ «Пожежно-технічний захист» на двох підписали 144 контракти загальною вартістю 2,75 мільйонів гривень. При цьому учасники фактично не порушували чинне законодавство, адже договори з ними підписували на допорогові суми, тобто без проведення конкурентних відкритих торгів чи спрощених закупівель.

«Порушення законодавства в такому випадку дійсно немає. Проте з погляду добречесності такі закупівлі потенційно містять корупційні ризики, адже раніше дані підприємці вже отримували штраф за антиконкурентні змови на тендерах та станом на сьогодні знаходяться у “чорному списку” Антимонопольного комітету», – коментує ситуацію виконавчий директор “Центру громадського моніторингу та досліджень”, експерт з публічних закупівель Юрій Кузько.

Цікаво, що свої останні підряди фірми отримали від управління освіти міської ради Кропивницького. Тендер саме цього замовника розіграли свого часу фірми, за що й були оштрафовані АМКУ. Подібні дії освітян можна було б списати на відсутність конкуренції, однак за останній рік в області з’явилось з півдесятка профільних підприємств, які надають «протипожежні» послуги та активно беруть участь у публічних закупівлях.

Власниками ТОВ «Пожежно-технічний захист», яке після рішення АМКУ отримало 47 бюджетних замовлень на 1,98 мільйонів гривень, є Віктор Білий та Ігор Парфьонов, одіозний екс-заступник начальника Управління з державного нагляду (контролю) у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту Управління ДСНС України у Кіровоградській тобласті. Свого часу Парфьонов засвітився в масштабній корупційній схемі за участі вищого обласного керівницва «рятувальників».

Перелік засновників ТОВ «Пожежно-технічний захист», яке з березня підписав через ProZorro 97 контрактів на 766,89 тисяч гривень, дещо ширший. За інформацією аналітичного порталу YouControl у списку власників значаться Дмитро, Олександр і Лідія Адамовичі, а також Анна Новохатько і Юрій Дрозд. Останній є колишнім першим заступником начальника УМВС Кіровоградської області та, відповідно, колегою Ігоря Парфьонова. У 2015 році пан Дрозд безуспішно балотувався до Кіровоградської облради від БПП, а наприкінці минулого року був призначений на посаду радника голови Кіровоградської ОДА тодішнім керівником адміністрації Андрієм Балонем.

Фірми пов’язує не лише спільне колишнє місце роботи окремих засновників, а й одне на двох приміщення по вулиці Бєляєва, 2. Крім того на фірмових бланках фірми свого часу вказували одні й ті ж контактні номери телефонів.

Павло Лісниченко

 

Останні новини по темі
У комунальному транспорті Кропивницького попросили встановити термінали безготівкової оплати проїзду
validator
Depositphotos 21814101 s 2019
На питання кропивничан відповідатиме заступник міського голови
Читайте також

На Кіровоградщині оголосили підозру водієві, який на вихідних пʼяним скоїв ДТП, внаслідок якої загинув неповнолітній юнак....

11:47, 18 Червня, 2024

В Кіровоградській області розпочалися конкурси на посади інспекторів «Служби освітньої безпеки». Анкети прийматимуть із 17 до 30 червня 2024 року включно....

11:08, 18 Червня, 2024

Щоденник — один із різновидів поліграфічної продукції, який має формат книги та призначений для ведення щоденних записів. Він представляє собою стильний аксесуар ділової людини ...

10:17, 18 Червня, 2024