У Знам’янському районні можуть ліквідувати комунальні аптеки у 21 селі

19:24, 28 Жовтня, 2020

Через ліквідацію Знам`янської районної ради, можуть ліквідувати комунальну мережу аптек.

 

Нагадаємо, у липні Верховна Рада прийняла постанову «Про утворення та ліквідацію районів». Із 21 району в області тепер утворять 4. Знам’янський район увійде до нового Кропивницького району. І Знам’янська райрада зникне.

До «Гречки» звернулась виконуюча обов’язки директора комунального підприємства Знам`янської райради «Районна аптечна мережа» Олена Слободніченко. Каже, коли дізнались, що райраду ліквідують, подавали лист з проханням про приватизацію комунального підприємства.

Позиція керівниці аптеки

Ми забезпечуємо ліками місто та район. Після виборів району раду ліквідують і наше підприємство теж хочуть ліквідувати. Не передати правонаступнику – Кропивницькій районній раді, а ліквідувати. У нас 20 штатних працівників і 15 тих, хто реалізують ліки по маленьких селах.

Коли дізнались, що раду ліквідують, подавали лист з проханням про приватизацію підприємства.
Щоб колектив приватизував це підприємство, і замість комунального воно стало ТОВ зі збереженням основної функції – забезпечення ліками жителів району. Нам відмовили, – каже Олена.

30 жовтня весь колектив підприємства планує йти на сесію райради. За словами Олени, 21 село може залишиться без ліків, адже приватні аптеки є у місті і у селі Дмитрівка.

Якщо приймуть рішення про ліквідацію, я повинна буду вивозити ліки з сіл. Так 21 село залишиться без лікарських засобів, – додала вона. – На сесії хочемо отримати конкретну відповідь, чому право на підприємство не передають наступнику Суботські ОТГ або Кропивницькій районній раді, а ліквідують. Наші аптеки є в селах, ми єдині в районі забезпечуємо вакцинами. Наразі ми збиткове підприємство, але бюджетних коштів у нас немає і ніколи не було. Ми працюємо за свої кошти, заборгованості по зарплаті немає. Ми непроблемне підприємство для районної ради.

Позиція райради

За словами заступника голови Знам’янської районної ради Дмитра Молодченка, в районі є інші аптеки – приватні. А засновником підприємства «Районна аптечна мережа» є Знам’янська районна рада і ресурси, які використовує підприємство це спільна власність громади району.

На сьогодні нам запропонували приватизувати комунальне майно, тобто віддати в приватні руки підприємство людям, які довгий час працюють на цьому підприємстві.

Він повідомив, що рішення стосовно долі цього питання прийматиме колегіально Знам’янська районна рада, але поки варіант приватизації не розглядають.

Стосовно цього підприємства ніяких рішень не приймали. На сесію винесли питання про реорганізацію підприємства. Депутати будуть вирішувати, що з ним робити, – каже Дмитро

Можливо, буде ліквідовано, а майно передане у комунальну власність громади. Але ніяк не в приватну власність. Наповнювати чужі кишені за рахунок громадян ми не дозволимо.
Нас також ліквідують і інші органи та структур. Законодавець поставив нас в такі умови. Якби ми залишались, то працювали і надалі.
Але користуватися комунальним майном деяким підприємливим особам не дозволимо.

За його словами, через реформуванням ліквідують не тільки «Районну аптечну мережу», а й інші комунальні підприємства.

Останні новини по темі
“Наш край” заявив про тиск на ТВК і спробу вкрасти голоси
vuboru2
123139827 1068495336943417 524815975804189742 n
Подарунки до Дня бабусь і дідусів від Файно маркет
Читайте також

Шорти — це базовий елемент гардероба на літній сезон. Якщо ви ще в пошуках свого ідеального фасону, то ця стаття для вас. У 2024 році жіночі шорти стали набагато зручнішими, адж...

10:55, 18 Липня, 2024

Кропивницький регіон долучився до проєкту «Укрпошта.Аптека», в рамках якого можна замовити доставку ліків до найближчого поштового відділення. Для цього достатньо мати телефон.&...

10:30, 18 Липня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 18 липня, через аварійні роботи жителі мікрорайону Радист тимчасово залишилися без води....

10:09, 18 Липня, 2024