Суспільство

За 7 місяців «коронавірусні» лікарні Кіровоградщини витратили на кисень трохи більше 1,2 мільйона гривень (ОНОВЛЕНО)

 Автор: Анастасія Дзюбак. 3213

У середу, 27-го жовтня, Кіровоградська ОДА повідомив про плани щодо надання опорним лікарням Кіровоградської області додаткових коштів на забезпечення киснем пацієнтів із тяжким перебігом COVID-19 та пневмоніями. Мова йшла про 11,13 мільйонів гривень, які буде розподілено між 5 медзакладами області.

Depositphotos 23045424 s 2019

Кіровоградській обласній лікарні виділити планують 7,48 мільйонів, Центральній міській лікарні Кропивницького – 2 мільйона, Олександрійській центральній міській лікарні – 853,8 тисяч гривень, а Добровеличківській та Маловисківській ЦРЛ по 400 тисяч гривень кожній. Однак проаналізувавши закупівлі відповідних лікарень можемо констатувати, принаймні одна з п’яти опорних лікувальних закладів області з моменту оголошення в країні карантину кисень не купували взагалі. Принаймні жодних даних про такі закупівлі немає в системі ProZorro.

Загалом же з початку пандемії опорні лікарні Кіровоградської області витратили на придбання медичного кисню 1,24 мільйонів гривень, що в 9 разів менше від суми, яка надійшла з держбюджету.

Як вже було сказано найбільше коштів на дозакупку кисню планується направити на Кіровоградську обласну лікарню, яка власне найбільше і витратила на цей життєвонеобхідний газ. Так за коронавірусною процедурою, без застосування конкурентних торгів, замовник, починаючи з квітня, підписав 8 договорів на загальну суму 1,01 мільйонів гривень. Купували медики товар у столичного ТОВ фірми «Кріогенсервіс» Сергія і Ганни Защенкових та Миколи Зуба. Поставка здійснювалась 40-літровими балонами місткістю 6,3 кг/м3. При цьому вартість одного «куба» кисню в усіх договорах становив 45,5 гривень.

У цього ж постачальника тричі проводила закупку кисню і Центральна міська лікарня Кропивницького, витративши загалом на це 201,95 тисяч гривень. Вартий уваги той факт, що в усіх трьох договорах кропивницькі медики закуповували кисень не лише в різній тарі, але й в окремих випадках в різних станах. Зокрема, травневим договором передбачалась поставка газоподібного кисню в уже знайомих нам балонах за відомою ціною – 45,5 грн/м3. У липневому договорі до переліку товарів окрім ідентичних попередньому замовленню балонів додався рідкий медичний кисень в кріоциліндрах місткістю 181 кг/м3 за ціною 14,01 грн/кг. А вже у жовтні Центральній міській лікарні знадобився лише рідкий кисень, який підрядник поставив як в своїх кріоциліндрах місткістю 181 кг/м3 так і в кріоциліндрах медзакладу місткістю 228 кг/м3. Ціна за кілограм при цьому лишилась незмінною.

Зовсім мало, лише два договори на 20,7 тисяч гривень, закуповували кисню й в Центральній міській лікарні Олександрії. Обидва контракти було без конкуренції відданому місцевому ФОПу Бараньку Володимиру Дмитровичу. 

Останній постачає кисень у 40-літрових балонах, по 90 гривень за штуку,  що більш ніж втричі дешевше за ціну пропоновану ТОВ фірми «Кріогенсервіс».

ОНОВЛЕНО. Фраза "Останній постачає кисень у 40-літрових балонах, по 90 гривень за штуку, що майже вдвоє дорожче за ціну пропоновану ТОВ фірми «Кріогенсервіс»." Виправлена на "що більш ніж втричі дешевше за ціну пропоновану ТОВ фірми «Кріогенсервіс»." Просимо вибачення за помилку.

 

Маловисківська центральна районна лікарня витратила на кисень ще менше – лише 3,48 тисячі гривень. Два договори по 1,74 тисяч гривень кожен було підписано з ПП «Кристал», яке спецілізується на будівництві житлових і нежитлових приміщень. Фірма, до слова, належить голові Капітанівської селищної ради Володимиру Тітаренку. За умовами контрактів підрядник має поставити лікарні 20 балонів з киснем. Об’єм тари при цьому в договорі не вказаний.

 

Найцікавіше однак те, що Добровеличківська центральна районна лікарня, яка з державного бюджету має отримати 400 тисяч гривень, через систему ProZorro медичний кисень не купувала взагалі. В телефонному коментарі головний лікар закладу Петро Гинькут зауважив, що у закладу кисень є в необхідній кількості. При цьому посадовець постійно наголошував на некоректності питання про відсутність контрактів на постачання медичного кисню, насамкінець просто кинувши слухавку.

Загалом з початку пандемії опорні лікарні Кіровоградської області витратили на придбання медичного кисню 1,24 мільйонів гривень, що в 9 разів менше від суми, яка надійшла з держбюджету на забезпечення киснем пацієнтів із тяжким перебігом COVID-19 та пневмоніями.

 

Павло Лісниченко

 

Поширюйте

Коментуйте