Презентували онлайн-виставку мистецьких проєктів «Велюровий кіт»

10:42, 10 Листопада, 2020

У Кропивницькому художньо-меморіальний музей Олександра Осмьоркіна презентував роботи учасників бієнале наївного мистецтва та мистецтва примітивізму «Велюровий кіт» імені Андрія Ліпатова.

 

Робота Андрія Надєждіна

Цьогоріч через ситуацію з коронавірусом бієнале відбувається у віртуальному форматі.

Експозицію віртуальної виставки учасників Першого Бієнале наївного мистецтва та мистецтва примітивізму «Велюровий кіт» імені Андрія Ліпатова до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва (9 листопада) складають 227 творів 55 митців з різних регіонів України. Роботи можна переглянути за посиланням.

Учасниками бієнале стали як відомі професійні художники – народний художник України Михайло Надєждін (м. Кропивницький), заслужені художники України Юрій Кафарський (м. Могилів-Подільський Вінницька обл.), Андрій Надєждін та Сергій Шаповалов (м. Кропивницький), заслужений майстер народної творчості України Олександра Пренко (м. Кропивницький), знакові постаті сучасного українського образотворчого мистецтва живописці Володимир Кабаченко (м. Одеса) та Анатолій Фурлет (м. Чернівці), члени Національних спілок художників та майстрів народного мистецтва України, а також художники-аматори.

Пріоритетними завданнями бієнале є сприяння розвитку самодіяльної та професійної творчості, заснованої на зверненні до народних мистецьких традицій, форм міського та сільського фольклору, виявлення та підтримка талановитих митців, що працюють у мистецьких напрямках наїву та примітивізму.
Необароко, символізм, сюрреалізм, фентезі, декоративізм, реалізм та естетський кітч умовно визначають головні напрямки творчих пошуків художників, твори яких представлені в експозиції виставки учасників бієнале.

– Кожен з митців намагається розвивати власну художню ідею, виходячи за межі будь-яких стильових ознак та загально прийнятих художніх штампів. Виставка яскраво демонструє, що свобода мистецького вибору і прагнення до його практичного втілення є головною ознакою сучасного українського образотворчого мистецтва, – зазначають організатори.

 

Останні новини по темі
У центрі Кропивницького маршрутка виїхала на тротуар і врізалась в сітілайт (ОНОВЛЕНО)
124818780 285976879349033 396126683279298909 n
audyt
Як працюватимуть нотаріуси в умовах посилення карантину
Читайте також

У Кропивницькому суд виніс вирок керівнику фермерського господарства, який взяв мільйонні позики у приватної особи начебто для підприємства, проте привласнив гроші собі....

17:43, 23 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель земляків-захисників. 

17:13, 23 Лютого, 2024

Протягом цього тижня, із 19 по 23 лютого, відзнаки отримали воїни із Кіровоградщини, які служать у  41-й окремій механізованій бригаді ЗСУ. ...

16:35, 23 Лютого, 2024