Презентували онлайн-виставку мистецьких проєктів «Велюровий кіт»

10:42, 10 Листопада, 2020
b2020 029 5

У Кропивницькому художньо-меморіальний музей Олександра Осмьоркіна презентував роботи учасників бієнале наївного мистецтва та мистецтва примітивізму «Велюровий кіт» імені Андрія Ліпатова.

 

Робота Андрія Надєждіна

Цьогоріч через ситуацію з коронавірусом бієнале відбувається у віртуальному форматі.

Експозицію віртуальної виставки учасників Першого Бієнале наївного мистецтва та мистецтва примітивізму «Велюровий кіт» імені Андрія Ліпатова до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва (9 листопада) складають 227 творів 55 митців з різних регіонів України. Роботи можна переглянути за посиланням.

Учасниками бієнале стали як відомі професійні художники – народний художник України Михайло Надєждін (м. Кропивницький), заслужені художники України Юрій Кафарський (м. Могилів-Подільський Вінницька обл.), Андрій Надєждін та Сергій Шаповалов (м. Кропивницький), заслужений майстер народної творчості України Олександра Пренко (м. Кропивницький), знакові постаті сучасного українського образотворчого мистецтва живописці Володимир Кабаченко (м. Одеса) та Анатолій Фурлет (м. Чернівці), члени Національних спілок художників та майстрів народного мистецтва України, а також художники-аматори.

Пріоритетними завданнями бієнале є сприяння розвитку самодіяльної та професійної творчості, заснованої на зверненні до народних мистецьких традицій, форм міського та сільського фольклору, виявлення та підтримка талановитих митців, що працюють у мистецьких напрямках наїву та примітивізму.
Необароко, символізм, сюрреалізм, фентезі, декоративізм, реалізм та естетський кітч умовно визначають головні напрямки творчих пошуків художників, твори яких представлені в експозиції виставки учасників бієнале.

– Кожен з митців намагається розвивати власну художню ідею, виходячи за межі будь-яких стильових ознак та загально прийнятих художніх штампів. Виставка яскраво демонструє, що свобода мистецького вибору і прагнення до його практичного втілення є головною ознакою сучасного українського образотворчого мистецтва, – зазначають організатори.

 

Останні новини по темі

У центрі Кропивницького маршрутка виїхала на тротуар і врізалась в сітілайт (ОНОВЛЕНО)

124818780 285976879349033 396126683279298909 n
dustan.osvita

У Кіровоградській області 20 шкіл перейшли на дистанційне навчання

Читайте також

Учні Новомиргородської спеціальної школи Кіровоградської обласної ради відзначили День Святого ...

19:18, 6 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 6 грудня, з нагоди Дня Збройних сил України і Дня Святого Миколая, відбулось ...

16:36, 6 Грудня, 2023

У Дитячо-юнацькій спортивій школі № 2 у Кропивницькому стартував набір дітей на безкоштовне навчання ...

16:33, 6 Грудня, 2023