Який шанс заразитись на коронавірус на масовому заході в Кропивницькому

15:09, 11 Листопада, 2020

 Видання “Тексти” дослідило скільки потенційно інфікованих на коронавірус людей можуть прийти на масовий захід у Кропивницькому.

 

За дослідженням видання, що масовіший захід – тим більший ризик. Наприклад, у Кропивницькому шанс зустріти хвору людину на вечірці, де 10 людей фактично рівний нулю. А от на банкеті до 100 людей може трапитись 1 інфікований. На концерті в 500 людей може бути 3 хворих, а на спортивній грі, де 1000 гостей – 6 людей з Covid-19.

Журналісти зробили карту, яка показує теоретичну кількість інфікованих людей, що можуть з’явитися на приватній вечірці, весіллі, концерті та великій спортивній події.

Як вони це порахували?

Для того, щоб розрахувати ймовірне число інфікованих людей, які можуть прийти на масове зібрання, потрібно знати: 

  • кількість людей, що бере участь у заході;
  • локальну поширеність хвороби.

Далі перемножуємо ці два параметри та отримуємо ймовірну кількість інфікованих.

Аби оцінити локальну поширеність хвороби (наприклад, у межах району), потрібно:

  1. Взяти число нових випадків інфекції за останні 14 днів. Ці дані є у відкритому доступі завдяки ЦГЗ та НСЗУ.
  2. Помножити його на певний коефіцієнт «невиявлення» хвороби. Це робиться для того, щоб встановити більш-менш реальну кількість інфікованих у районі. Множили на три, спираючись на результати епідеміологічного моделювання від Київської школи економіки. Їхня оцінка свідчить, що Україна загалом виявляє 30% нових випадків. Ця цифра зіставна як із середніми значеннями по світу, так і з коефіцієнтами, що використовують схожі моделі. Проте варто наголосити, що це значення є усередненням по всій країні (на рівні окремих районів ситуація з виявленням нових випадків COVID-19 може бути іншою).
  3. Розділити на кількість людей, котрі мешкають у цьому районі. Для цього показника взяли цифри, які регулярно наводить Держстат. На превеликий жаль, в Україні вже майже 20 років не проводили регулярного перепису населення, тому неможливо встановити, наскільки достовірними є ці дані 

 

Нагадаємо, у Кропивницькому представники 30 закладів громадського харчування вийшли на центральну площу міста у підтримку Всеукраїнської акції протесту проти закриття ресторанних закладів на вихідні та після 22.00.

 

 

Останні новини по темі
На Кіровоградщині розпочали флешмоб #ЗапитайНардепа
pytannia
idea
На UA: КРОПИВНИЦЬКИЙ триває відбір ідей для телепрограм
Читайте також

Сьогодні у суді в Кропивницькому почали розглядати справу про обвинувачення військового у підробці довідки про поранення. Загалом же у судах розглядатимуть три подібних справи, ...

18:04, 12 Квітня, 2024

Гурівська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті захисника-земляка Павла Мальцева....

17:43, 12 Квітня, 2024

Національна енергопостачальна компанія “Укренерго” закликала українців економити електроенергію....

15:45, 12 Квітня, 2024