На Кіровоградщині зупинили роботу три шахти з видобутку урану

09:13, 08 Грудня, 2020

На Кіровоградщині зупинили роботу три шахти з видобутку урану державного підприємства «Східно гірничого- збагачувального комбінату». 

Наказом генерального директора підприємство повністю виведено в тимчасовий простій до 14 грудня через брак коштів.

За словами Дмитро Бондарєв, голови незалежної̈ профспілки гірників Інгульської шахти, з 4 грудня Смолінську та Новокостянтинівську шахту вивели в простій. 7 грудня, зупинили роботу у Жовтих Водах та на Інгульській шахті.

Це пов’язано з єдиним покупцем урану – НАЕК «Енергоатомом», компанія заборгувала ДП «СхідГЗК» 137 мільйонів гривень.

Так, більше року працівникам Державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» несвоєчасно виплачують заробітну плату. Через брак грошей відсутні основні матеріали, вибухівки, хімічних реагенти, запчастини, справна техніка, паливно-мастильні матеріали, спецодяг і засоби індивідуального захисту.

Зараз на шахтах проводиться лише відкачка вод. Проте на цьому тижні планують відключити електроенергію на підприємстві. Борг за газ та електроенергію близько 73 мільйонів гривень.

Якщо не заплатять борги з електроенергії, буде екологічна катастрофа. Шахтні води піднімуться до рівня ґрунтових. Шахти будуть затоплені. Таким чином вода у шахті з радіонуклідами може заразити води у місті, повітря, ґрунт.

За словами Дмитра Бондарєва, простій призведе до банкрутства підприємства на початку 2021 року, а також до екологічного лиха в центрі країни, де знаходяться три урановидобувні шахти.

Ще 3 грудня Дмитро надіслав листи Президенту, Прем’єр-Міністру т.в.о. Міністру енергетики.

Сьогодні має відбутись нарада у Києві за участі Прем’єр-міністра України, представників Міністерства енергетики, Міністерства економіки, керівництва ДП «Схід ГЗК» та ДП «НАЕК «Енергоатом».

Там розглянуть ситуацію на підприємстві «Схід ГЗК» та ціну уранового оксидного концентрату, який продають ДП «НАЕК «Енергоатом».

Як повідомив голова незалежної̈ профспілки гірників Інгульської шахти, зараз ДП «Схід ГЗК» за отримані кошти не покриває свої розтрати на собівартість продукції.

«Схід ГЗК» вимагає збільшити закупівельну ціну уранового концентрату і підписати про це додаткову угоду з «Енергоатомом».

Всі сподіваються, що сьогодні на нараді під головуванням Прем’єр міністра України і Міністра економіки підпишуть нам додаткову угоду. У ній йдеться, про підняття якнайменше на 20% ціни реалізації, щоб наше підприємство не було збитковими.
Ціна, яка вказана у додатковій угоді, буде влаштовувати Схід ГЗК. На сьогодні ціна реалізації не покриває всіх розходів на видобуток уранового концентрату. Вона менша за собівартість видобутку, тому просимо підписати цю додаткову угоду, – каже Дмитро Бондарєв.

Каже, з початку року ціна була закладена на рівні 112 доларів, що не покриває собівартість видобутку уранового концентрату. На 2021 рік просять ціну, яка покривала б собівартість видобутку

Якщо на нараді не підпишуть додаткову угоду шахтарі планують 9 грудня у Києві під Кабміном та Офісом Президента провести акцію протесту трудового колективу ДП «Схід ГЗК».

Нагадаємо, влітку шахтарі Кіровоградщини вийшли на акцію протесту через затримки зарплати та відключення електроенергії.

 

Останні новини по темі
Кіровоградський обласний лабцентр вперше замовив проведення ПЛР-тестів на COVID-19 у підрядника
testcovid
coronavirus
На коронавірус захворіли ще 58 жителів Кіровоградщини
Читайте також

Аджамська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель захисника Євгена Куропятника.

16:46, 18 Травня, 2024

Трьом полеглим воїнам із Кіровоградщини призначили державні нагороди. Протягом тижня із 13 до 17 травня відзнаки вручили їхнім родинам....

13:49, 18 Травня, 2024

Зелений борщ – це один з символів весни – такий смачний та приємно кисленький. Але його смаки також можуть бути різноманітними. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися із трь...

13:07, 18 Травня, 2024