Дім для постраждалих від байдужості тварин: чому потребує допомоги кропивницький «Бім»

Вже як 12 років в Кропивницькому діє організація з захисту тварин “Бім”. Сам притулок розташований на пагорбі з двома одноповерховими будівлями та вольєрами, який керівниця Катерина Дорош орендує.
“В нашій організації більшість тварин, які постраждали від байдужості людей або ДТП і тому, це більш реабілітаційний центр в якому ми надаємо їм допомогу, реабілітуємо їх від людської жорстокості та піклуємося про собак поважного віку. Кожна тварина, хоча цей термін дуже грубий, має свою історію, але, на жаль, не солодку”, – каже Катерина.
Наприклад, тут є 12 собак, які належали старій бабусі. Вона їх не вигулювала і особливо за ними не доглядала, тому вони собі росли та розмножувались. По смерті старенької, її діти привезли цілу дюжину до притулку.
А ось на перший погляд суровий пес, але на цього білосніжного красеня звати Брюс. На відмінно від інших, на його плечі лягла доля легендарного Хатіко – втрата господаря.
“Цього пухнастика звати Бонус. Рік тому, його збила патрульна машина. Звісно, бідолаха був у тяжкому стані, його одразу відвезли до ветеринарної клініки, а потім пізно ввечері до нас. Тому і прозвали Бонус, як ще плюс один”, – каже працівниця Наталя.
З дитинства вона мріяла купити великий будинок і забирати туди вуличних тварин, тому що бачила ставлення до вуличних собак. Але робота з тваринами почалась, коли син приніс з вулиці пухнастого друга.
“Коли назбиралось цуценят із чотири, моя подруга побачивши таку картину сказала, що в неї є організація по спасінню безпритульних тварин і я можу їх туди відправити. З того моменту моя співпраця з «Бімом» і почалась”, – розповідає працівниця притулку Наталя.
Загалом організація – це об’єднання людей, яким було шкода тварин, тому вони тримали їх в міських квартирах, піклувалися про них, але, зрозуміло, що у кількості є межа, тому вирішили об’єднатися. Активісти зверталися до можновладців, збирали підписи під петиціями, влаштовували благодійні акції. І в решті решт, 4 роки тому вдалося вибити землю під вольєри, де знайшли притулок 300 собак і котів. Саму територію орендують, хоча ділянка, яку їм вдалося отримати, м’яко кажучи, не в найкращому стані. Будинки, розташовані на ній, теж тому приклад, прийшлося вставляти вікна і двері, частково за власний рахунок, точніше волонтерів, які збирали кошти.
“Я в цій організації вже 6 років. В першу чергу, мені звичайно прикро було за цим спостерігати. Коли відношення до тварин на рівні з іграшкою, поки цікаво господареві ціни немає, а коли набридне – одразу на вулицю і то в кращому випадку”, – каже волонтерка Євгенія Цибенко.
Всі в один голос дають позитивну оцінку волонтерській справі, але підтримки бракує. Зараз у притулку 300 тварин: їх харчування обходиться щомісяця в 31 500 грн (крупи, м’ясо, корми), в 45 000 грн в місяць обходиться вакцина, а ще тут працюють 12 людей, оплачують комунальні послуги. Разом це виходить 76 500 гривень щомісячно.
“Ми хочемо привернути увагу громадян. Кожний може прийти сюди, принести крупи, корму та іншої продукції і також прийняти участь у прибиранні ділянки”, – каже волонтерка.
Кажуть, чекають на людину, яка прийде з чітким планом дій, зможе допомогти організаційно, а поки для утримання притулку йдуть гроші з благодійного фонду та власної кишені засновниці та волонтерів.
Відео з притулку можна переглянути тут, а допомогти – скориставшись реквізитами нижче.
Притулок знаходиться за адресою: Бобринецький шлях, 109.
Карта для допомоги: Приватбанк 4731219614726622 на ім’я Дорош Катерина Генадіївна.
Контактний телефон +380506860092.
Денис Мостовик