Суспільство

Супергерої для дідусів та бабусь: школярі з Кіровоградщини можуть навчитись розпізнавати перші ознаки інсульту

. 1360

У березні школи з Кіровоградщини можуть долучитись до освітньої програми "Супергерої FAST", мета якої – навчити дітей розпізнавати перші ознаки інсульту та звертатися за невідкладною медичною допомогою.

 

FAST Heroes 5 1

Як повідомили в пресслужбі проєкту, приєднатися до програми "Супергерої FAST" може кожна школа. Для цього потрібно зареєструватися на сайті.

Після реєстрації вчитель отримує безкоштовний доступ до усіх навчальних та методичних матеріалів для проведення тематичних уроків. Програма передбачає 5 інтерактивних занять, після яких діти отримують звання Супергероя FAST та відповідний сертифікат.

"Оволодівши такими важливими знаннями та навичками, діти стануть справжніми супергероями, адже зможуть рятувати життя їхніх дідусів та бабусь, а також донести ці важливі знання до дорослих у своїх родинах", – йдеться в повідомленні.

В Україні щороку стається близько 130 000 випадків інсульту. Прогноз для пацієнта напряму залежить від того, як швидко йому буде надана кваліфікована медична допомога, адже за кожну хвилину від початку інсульту в мозку відмирає 2 млн нервових клітин. Кожна четверта людина може зустрітися з інсультом протягом життя.

Це друга найпоширеніша причина смерті, третя причина інвалідності та одна з основних причин, чому діти втрачають своїх супер-бабусь і супер-дідусів. Інсульт ефективно лікується, якщо допомога була надана максимально швидко та вчасно, тому кожна хвилина має значення.

"Програма «Супергерої FAST» розроблена саме для дітей початкової школи, оскільки це той вік, коли діти багато часу проводять зі своїми дідусями та бабусями. Діти цього віку також відкриті та охоче діляться своїми новими знаннями зі своїми рідними. Навчальні матеріали яскраві та цікаві дітям. Їх можна опановувати в школі чи вдома з батьками. Результати навчання досить переконливі: в Греції завдяки програмі "Супергерої FAST" рівень знання про симптоми інсульту зріс з 38% до 85%", – каже Ян Ван дер Мерве, керівник Ініціативи Angels в Європі та лідер проєкту "Супергерої FAST".

Програма розроблена Факультетом освітньої та соціальної політики Університету Македонії (Греція) за підтримки Ініціативи Angels та схвалена Всесвітньою організацією інсульту. В Україні програма реалізується за підтримки Міністерства освіти та науки України.

Довідково: Освітня програма «Супергерої FAST» ̶ міжнародна кампанія, яка проводиться у понад 20 країнах світу. Це інтерактивна навчальна програма для дітей 5 – 9 років, яка за допомогою персонажів-супергероїв, а також цікавих ігор, конкурсів, поробок та мультфільмів вчить дітей впізнавати перші ознаки інсульту та викликати невідкладну медичну допомогу.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама