Чахохбілі та гратен: у школах Кропивницького готуватимуть 20 страв від Клопотенка (ФОТО)

11:35, 30 Березня, 2021
kyhar10

Працівників шкільних їдалень Кропивницького навчать готувати 20 страв за рецептами зі збірника кухара Євгена Клопотенка.

Нагадаємо, з 1 січня запрацював новий санітарний регламент. Відповідно до нових правил, у школах мають заборонити ковбаси, сосиски, рибні консерви, кондитерські вироби, солодкі зернові продукти, що містять понад 10 г цукру на 100 г продукту. Шкільне харчування має стати більш здоровим і різноманітним.

У Кропивницькому 68 кулінарів підвищуватимуть кваліфікацію у регіональному центрі професійної освіти імені Єгорова. З 29 березня 30 годин теоретичного і практичного навчання пройде перша група, друга почне заняття 5 квітня.

kyhari

Як повідомила начальниця управління освіти Лариса Костенко, кухарі користуватимуться збірником рецептів Клопотенка.

За цей час опанують 20 страв з цього збірника. Управління освіти поступово впроваджує страви Клопотенка. Кожна школа може створювати своє меню, враховуючи рекомендоване щотижневе меню погоджене з Держпродспоживслужбою. Впроваджуючи страви Клопотенка, шукаємо нові можливості, щоб наше харчування було здоровим і безпечним, – каже Лариса Костенко.

kyhar7

У планах провести курси для кухарів дитсадків.

Сьогодні кухарів навчатимуть готувати болоньєзе, запечений хек з овочами і сиром, а також чахохбілі.

Олена Шевченко працює у школі №19 вже 8 років. На такі курси прийшла вперше.

Є нові страви, а є ті, які вже готуємо у школі. Наприклад, болоньєзе ще не готували, а рибу запечену з овочами готуємо.

kyhari5

Загалом на навчаннях готуватимуть млинці з яблуком, картопляний гратен, безглютенові каші, бігос з квашеною капустою, гречку з індичкою, узвар, лимонад, смузі.

Це сучасні страви, але вони не складні у приготуванні, дуже смачні і корисні, – каже Тетяна Мороз, майстриня виробничого навчання.

kyhar11

Під час теоретичного навчання вивчають новий збірник рецептур, який затвердило Міністерство освіти. Сьогодні розповідали про безглютенове та безлактозне харчування, дієти.

Контроль за безпечністю харчування в школах України наразі здійснюється за новими правилами – системою НАССР. Головним завданням системи HACCP є аналіз небезпек і проведення поетапного контролю за всіма етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів на склад і до моменту подачі готової страви.

Вже декілька років всі заклади освіти напрацювали цю систему. У кожній школі є програма і розроблена система. Це та низка заходів, які повинні дотримуватись у закладі, щоб харчування було безпечним. HACCP – це безпечність всіх процесів які відбуваються при приготуванні їжі, – додала очільниця управління освіти.

kahar8

Техніки у їдальнях достатньо.

Ми постійно її оновлюємо, у нас приготування їжі – це безперервний процес. Ми готуємо кожен день і якась техніка виходить з ладу. Ми її або ремонтуємо або купуємо нове обладнання.

За її словами, кожен рік з міського бюджету виділяють гроші на оновлення технологічного обладнання.

У 2020 році виділялась субвенція разом зі співфінансування з міського бюджету на придбання обладнання. За рахунок цієї програми у 8 закладах освіти оновили обладнання харчоблоків, – додала Лариса Костенка.

 kyhar13

kyhar14

kyhari4

kyhar9

kyhar6

 

 

Останні новини по темі

“Миколин яр” та “Балка Репетуха”: на Кіровоградщині створили нові природно-заповідні території

zelene pole
posada copy

Чотири директори і одна директорка: кадрові призначення на Кіровоградщині

Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

18:17, 28 Листопада, 2023

У Кропивницькому цими вихідними відбулася акція з безкоштовного визначення груп кров. До заходу ...

17:46, 28 Листопада, 2023

У Кропивницькому з нагоди Дня волонтера у краєзнавчому музеї відбудеться виставка волонтерського ...

17:14, 28 Листопада, 2023