Дерева важливіші за МакДональдз:збирають підписи за збереження центрального скверу (ФОТО)

12:27, 24 Квітня, 2021

 Сьогодні, 24 квітня, у центральному сквері Кропивницького відбулась акція No Mac in central park.

 

Нагадаємо, цього тижня МакДональдз офіційно повідомив, що у 2022 році планує відкрити ресторан у Кропивницькому. Розташуватись він має на території центрального скверу на розі вулиць Велика Перспективна та Преображенська. Також надали ескізи майбутнього проєкту.

За ним, частина скверу має бути забудована. На іншій компанія обіцяє провести благоустрій і висадити 60 дерев.

Проте, громадські активісти проти.

Кілька десятків небайдужих зібрались у сквері з табличками, аби провести прощальну фотосесію із деревами, та привернути увагу громади то того, що при будівництві ресторану дерева тут спиляють. А якщо і висадять нові, вони ще багато років не даватимуть, а ні тіні, ані стільки кисню, скільки нинішні.

cpark 5

cpark 7

Очільниця ГО “Озеленення Кропивницький” Надія Паливода каже, вже направили листом звернення у центральний офіс компанії США. Під час акції ж збирають підписи на зверненні до міського голови та до українського представництва компанії. Вважають, у місті можна знайти інші місця для ресторану, не спилюючи скверу.

“Ось подивіться не деревце, яке висадили 7 років тому. Чи дає воно багато користі? Ні, воно почне давати її років через 50-60. Навіть якщо дерева висадять, вони виростуть такими через 50 років. Нас уже не буде”, – каже громадська активістка Олена Резніченко.

cpark 4

Вона 21 квітня зареєструвала звернення про проведення у міськради публічних громадських слухань щодо можливої забудови у центральному сквері і Лісопарковій.

“На сьогодні, поки громада не проведе слухання, ніхто не має права жодних дій тут проводити.Хочу, щоб всі знали, якщо будь-які дії відбуваються в сквері або лісопарковій, викликайте поліцію і вона має реагувати. Бо міська рада це тільки наші представники, яким ми делегували повноваження, а власниками цієї землі є ми – громада”, – каже Олена Резніченко.

cpark 9

cpark 2

Нижче “Гречка” подає звернення ГО “Озеленення Кропивницький” без змін.

 

Просимо Вас підшукати і запропонувати компанії «Макдональдз-Україна» збудувати свій заклад на іншій ділянці в центральній частині міста.

Причини для цього ми вбачаємо такі:

 1.  Центральний сквер – це визначена генеральним планом міста зелена зона, що має рекреаційне і оздоровлювальне призначення. Згідно з документом інституту «Діпромісто» 5-1035 від 28.07.2005, «можливість збільшення площі зелених насаджень у центральній частині міста є незначною. Тому забудову ділянок за рахунок знищення існуючих зелених насаджень інститут вважає неприпустимою» (додається).

  Згідно зі Статтею 1 Земельного кодексу, «3. Використання власності на землю не може завдавати шкоди правам і свободам громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі».

 2.  Компанія «Макдональдс-Україна» стверджує, що будуватиме свій заклад з «максимальним збереженням зелених насаджень». Це не відповідає дійсності, оскільки внизу під деревами по всій площі скверу знаходяться старовинні підвали кінця 18 століття. Щоб проводити там будівництво, їх потрібно буде засипати – а для цього доведеться зрубати абсолютно всі дерева в сквері і зрівняти його з землею. Оскільки засипати лише ліву частину підвалів, а праву залишити – неможливо технічно.

  Також доводимо до Вашого відома, що перед здійсненням будівельних робіт в історико-культурній зоні спочатку потрібно провести археологічні розкопки.

 3.  Компанія «Макдональдс-Україна» стверджує, що посадить «нові 60 дерев» – вона представила проект майбутнього закладу і т.зв. «благоустрою скверу».

  Прошу зауважити, що компанія не намалювала на своєму проекті місце для паркування автомобілів з розрахунку на 220 посадкових місць, що ставить під сумнів достовірність цього малюнку проекту.

  Також ми побачили, який «благоустрій» компанія “Макдональдс” провела навколо свого закладу в Тернополі. Там було вирубано сквер, натомість висаджено кілька туй і маленьких 50-сантиметрових ялинок. Вся інша площа перетворилася на парковку (додаються фото).

 4.  Центральний сквер Кропивницького перебуває в оренді на 49 років, яку неможливо розірвати в односторонньому порядку, навіть не вдалося це зробити через суд. Компанія «Макдональдс» будує свої заклади тільки на викупленій приватній землі, що в даному випадку зробити неможливо.

 5.  Згідно з частиною 4 Статті 83 Земельного кодексу, повноваження міських рад – є) здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства;

  Так, до земель комунальної власності, які не можуть передаватися у приватну власність, належать: землі загального користування населених пунктів (майдани, вулиці, проїзди, шляхи, набережні, пляжі, парки, сквери, бульвари, (…) тощо).

Андрій Павлович, звертаємо Вашу увагу, що жителі міста НЕ проти будівництва закладу «Макдональдс» у Кропивницькому, але ми виступаємо за збереження Центрального скверу і просимо Вас запропонувати компанії «Макдональдс-Україна» іншу ділянку в центрі.

Сподіваємося, що Ви – як мудрий господар – підете назустріч жителям Кропивницького і станете на захист Центрального скверу.

Також віримо, що міська влада здатна провести в ньому благоустрій (відремонтувати покриття доріжок, лавочки, освітлення тощо) своїми силами, зберігши при цьому дерева, а ми в цьому будемо всіляко сприяти.”

 

cpark 6

cpark 3

 

 

Останні новини по темі
Ветерани АТО можуть перевчитись на «кіберзахисників»
kiberzaх
45DEE4CF 44A6 4D74 819F E998C81E1B09
У Кропивницькому навчатимуть як святкувати Великдень екологічно
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024