Всі встигнуть: як уникнути черги за субсидією у Кропивницькому

12:21, 07 Травня, 2021

З 1 травня стартувало перепризначення субсидії за новими правилами, а усім її отримувачам потрібно написати нові заяви. Через це вже декілька днів біля ЦНАПу у Кропивницькому черги. «Гречка» розбиралась чому так сталось і як подати заяву без черги.

Чому треба нова заява

Кабінет міністрів 14 квітня ухвалив постанову, якою посилив вимоги при наданні житлових субсидій. Згідно з новими правилами, тепер при призначенні виплат враховуватимуть доходи від депозитів та дивіденди від цінних паперів.

Звертатимуть увагу на дорогі одноразові покупки, придбання іноземної валюти, дорогоцінних металів.

Разом із новими правилами для отримання субсидії повинні бути виконані і попередні вимоги: площа квартири – не більше 130 кв. метрів, будинку – не більше 230 кв. метрів, автомобіль, випущений не менш ніж 5 років тому.

Також родина не повинна мати заборгованість з оплати комунальних послуг у понад 3 місяці.

Заступниця директора департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради Олена Костенко розповіла, з 1 травня до 30 вересня всі субсидіанти мають подати нові заяви та декларації. 

З 2015 року житлові субсидії призначалися автоматично без звернень громадян. 

Субсидіанти, які перебувають на обліку і проходили автоматично з 2015 року, повинні написати нові заяви та декларації. На обліку у Фортечному районі перебуває близько 20 тисяч заявників, у Подільському близько 6 тисяч. За ці місяці люди встигнуть прийти написати заяву та декларацію. Призначення субсидії на неопалювальний період буде з 1 травня 2021 року. Не дивлячись на те, коли людина прийде писати заяву, чи у серпні, чи у вересні. Все одно буде призначена субсидія з 1 травня 2021 року, – каже Олена Костенко.

syb4

Як уникнути черг

Варто зазначити, людей, які прийшли у ЦНАП отримати інші послуги пускають без черги.

syb1

Зараз у ЦНАПі спеціалісти корегують черги. Люди прийшли, щоб отримати талончик до спеціаліста та з ним правильно написати заяву та декларацію.

За словами Олени Костенко, у перший день прийняли заяви на субсидії у 250 людей.

З 6 травня вже видають талони на прийом.

Абсолютно всіх приймемо у відповідний час і людина буде мати право на отримання субсидії з 1 травня, каже пані Олена.

У «Прозорому офісі» 21 спеціаліст допомагає оформити субсидії.

Олена Костенко переконує, людям не треба хвилюватись, всі встигнуть подати заяви. Щоб пришвидшити організацію прийому заяв і декларацій відкрили додаткові місця, крім ЦНАПу (вул. Архітектора Паученка, буд. 41/26). Ще один зал на території Фортечного району по вулиці Академіка Корольова, 11 (колишнє управління соціального захисту населення) та на селищі Новому по вулиці Металургів, 3.

syb3

Щоб заповнити декларацію без помилок і не було повернення, люди спочатку беруть талон, потім без черги йдуть у відповідний день та час до спеціаліста. На одну людину йде від 30 до 40 хвилин.

Щоб отримати талон до спеціаліста і прийти у зручний час люди також можуть звернутись до управління соціального захисту населення Подільського району.

На «гарячій лінії» можна отримати консультацію та записатись на прийом до спеціаліста:

Гаряча лінія УСЗН Фортечного району:

  • (0522) 37-07-39
  • 096-539-00-34
  • 095-933-00-59

ЦНАП «Прозорий офіс» (0522) 30-87-90 після сигналу натиснути 8.

ЦНАП «Прозорий офіс» соціальні послуги і державні допомоги Подільського району (0522)30-87-90 після сигналу набрати внутрішній номер 7.

Заяву також можна надіслати поштою за адресою:

  • 25030, м. Кропивницький, вул. Шатила, 12 (для жителів Фортечного району);
  • 25006, м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 53/39 (для жителів Подільського району).

Наразі подати заяву про призначення житлової субсидії та декларацію в електронній формі через сайт Мінсоцполітики (http://www.msp.gov.ua) не можливо:

syb

Останні новини по темі
На Кіровоградщині анонсували появу системи моніторингу якості повітря
povitrja
photo 2021 05 07 09 13 19
У селі на Кіровоградщині горів будинок: загинув пенсіонер (ФОТО)
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024