Для культури і розвитку: про що мріють громади з Кіровоградщини

16:31, 11 Травня, 2021

Розпочалося голосування за проєкти громад, які увійдуть до фіналу конкурсу «Наша громада». З Кіровоградщини подали проєкти 14 громад.


У фінал пройдуть 13 громад з України, проєкти яких отримають найбільшу підтримку за результатами інтернет-голосування. Ще 13 громад-фіналістів, обере експертне журі.

«Гречка» коротко розповідає про сім проєктів від громад з Кіровоградщини, які ви можете підтримати. Про наступні сім проєктів розповімо згодом.

Бобринецька громада

У Бобринецькій громаді діє Університет срібного віку. Щоб продовжувати навчання під час пандемії для студентів хочуть створити інтернет-клас.

«3D-клас дасть змогу студентам бути онлайн на заняттях різних факультетів за певними темами, відвідувати онлайн-музеї світу, обмінюватися досвідом з іноземними студентами».

Хочуть придбати ноутбуки та налагодити систему дистанційного навчання.

Загальний бюджет проєкту 651 000 грн.

Великосеверинівська громада

Для культурного відпочинку жителів хочуть створити відкриту зону, площею 510 м.кв. Біля будинку культури встановити  сцену, облаштувати плитку та висадити квіти. Будуть проводити концерти, виставки, дискотеки.

«В період COVID-19 відкриття сцени для проведення концертів та інших заходів дасть змогу населенню відвідувати заходи на відкритому повітрі. Мощення тротуарною плиткою та висадження багаторічних насаджень надасть естетичного виду біля оновленої будівлі клубу».

Загальний бюджет проєкту 695 312 грн.

Дмитрівська громада

Планують створити туристичний комплекс «Зелені острови», який розпочнеться з села Макариха з назвою «Рай для гурманів». Туристів запрошуватимуть на дегустацію крафтових сирів власного виробництва, участь в майстер-класі з сироваріння, контактного зоопарку із домашніми тваринами.

Також у комплексі можна скористатися агрожитлом та пройти сеанс апітерапії у будинку бджоляра з дегустацією та придбанням продуктів бджільництва.

Туристи зможуть відвідати музей-садибу «Українська хата» та майстерню рукоділля «Мальва», в якій виготовляють сценічний одяг, сувеніри.

Загальний бюджет проєкту 626 000 грн.

Добровеличківська громада

8530 дітей особливими освітніми потребами відвідують інклюзивно-ресурсний центр. Там хочуть облаштувати кабінети, купити обладнанням, меблі, матеріали, оргтехніку, підключити комунікації. Це дасть змогу створити відповідний простір для навчання і розвитку дітей.

Також планують облаштувати ігровий майданчик для дітей з інвалідністю.

Загальний бюджет проєкту 660 000 грн.

Кетрисанівська громада

Для згуртування громади, проведення культурно-мистецьких заходів, зустрічей з цікавими успішними людьми, спортивних флешмобів та змагань хочуть створити базовий громадський культурно-спортивний простір.

Наразі сільський будинок культури в стадії ремонту. Інших місць для культурно-мистецьких подій немає.

Хочуть придбати мобільну сцену та спортивний інвентар. Проєкт передбачає створення переносних спортивних локацій (оздоровчо-реабілітаційної, змагально-розважальної, спортивно-ігрової).

Загальний бюджет проєкту 630 000 грн.

Маловисківська громада

Хочуть створити мультикультурний простір під відкритим небом, з використанням елементів діджиталізації та віртуальної реальності на території, маєтку Кудашевих, де народився авіаконструктор першого в Україні літака-біплана О.Кудашев.

Розробити нові туристичні маршрути та вдосконалити вже розроблені маршрути.

Вже встановили в натуральну величину модель першого літака в Україні «Кудашев-1». Планують популяризацію місцевої історії через віртуальне відтворення артефактів за допомогою 3D виміру на космічну та авіаційну тематику.

Загальний бюджет проєкту 650 000 грн.

Марʼянівська громада

Планують створити майданчик для активного відпочинку «Мотузковий парк».

Облаштувати безкоштовне місце для активного відпочинку дітей та молоді, родин та створити місце для тренувань з спортивного туризму.

«Всі бажаючі зможуть вести зоровий та активний спосіб життя, а також проводити своє дозвілля з користю».

Побудований парк дасть можливість скаутським організаціям «Пласт» організовувати виїзні заняття на території громади з усієї України.

Загальний бюджет проєкту 640 000 грн.

Як проголосувати за громаду:

1. Виберіть проєкт громади, який Ви вважаєте вартим реалізації.
2. Зареєструйтеся на сайті через електронну пошту або свій акаунт у Facebook.
3. Перейдіть на сторінку вибраного проєкту і натисніть кнопку «Проголосувати».
4. Пам’ятайте, Ви можете проголосувати за п’ять різних проєктів.
5. Інтернет-голосування проходить з 10 травня 00:01 по 31 травня 23:59.

Довідково: Конкурс «Наша громада» організували телеканали ICTV та СТБ разом з Українським кризовим медіа-центром у рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

 

Останні новини по темі
«Суд у смартфоні»: як електронний документообіг допоможе людям
sud
pankrat7
У Кропивницькому відбувся турнір з панкратіону пам’яті Максима Бендерова (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте також

У Голованівській громаді, що на Кіровоградщині, фермерське господарство відсудило у селищної ради право на 47 гектарів ріллі. Як виявилося, право на користування ділянкою господ...

17:53, 18 Червня, 2024

Дві громади на Кіровоградщині повідомили про загибель захисників на фронті.

17:28, 18 Червня, 2024

Президент України підписав закон про спільну роумінгову зону  з Європейським Союзом.

17:04, 18 Червня, 2024