Суспільство

Твій шлях пожежника і поліцейського: у Кропивницькому втілюватимуть освітній проєкт для дітей

. 919

Сьогодні в міськраді презентували запровадження в Кропивницькому освітнього проєкту “SETU” – “Твій шлях”. Програма призначена для дітей та стосується створення безпечного простору. Кропивницький по суті стане першим містом в Україні, який запустить цей пілотний проєкт. 

ditu profesii

У презентації взяли участь представники центральних органів влади України, уповноважені представники з питань волонтерської діяльності та Червоного Хреста України, іноземні гості, керівництво міської влади Кропивницького, головних управлінь Держслужби надзвичайних ситуацій в області, Нацполіції області.

Проєкт “Твій шлях” ініційований за підтримки державних структур системи МВС України. Він покликаний створити потужний просвітницький молодіжний рух. Починаючи з 11-13 років в рамках програми діти зможуть вибрати майбутню професію рятувальника, пожежника, поліцейського, набути корисні навички із запобігання та подолання кризової ситуації.

За словами радника заступника Міністра внутрішніх справ України Олексія Рудя, планується, що проєкт має перерости в міжнародний рух на прикладі пластунського чи скаутського руху. При цьому Кіровоградщина зможе стати центром розвитку такого міжнародного руху. 

У рамках проєкту діти будуть отримувати знання і навички від надзвичайників, поліції, волонтерів. Йдеться не лише про те, як діяти у надзвичайних ситуаціях, а також в разі необхідності стати на захист держави. 

– Проєкт принесе зміну. Виховає не цивільну особу, а громадянина України, – зазначив Олексій Рудь. 

За словами директора громадської організації “Твій шлях” Олександра Гончара йдеться про створення безпечного середовища, правове, моральне та патріотичне виховання молоді, практичні реагування на ситуації. Передбачені також навчання в медичному напрямку, протимінної безпеки, порятунку на воді, правильного реагування на злочини, навички надання допомоги у будь-якій екстремальній ситуації. 

– У майбутньому створити міжрегіональний ліцей і бути навчальним центром, – озвучив сподівання під час презентації проєкту міський голова Андрій Райкович. 

Йдеться про ліцей “Сокіл” у Кропивницькому, який долучать до такої програми. При цьому, за словами міського голови, місто також сподівається на державну субвенцію на таку навчальну програму.

Навчання проходитиме також на тренувальній базі надзвичайників області.

Після закінчення програми “SETU” діти отримуватимуть відповідні сертифікати навчання. 

Наприкінці наради в міськраді підписали Меморандум сторін про співпрацю по втіленню освітнього проєкту «Твій шлях» у Кропивницькому та області.

До речі, таким проєктом зацікавлені вже в інших країнах. Зокрема, в Словаччині. 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама