Області потрібні лікарі: студенти вийшли проти закриття медуніверситету (ФОТО)
Сьогодні, 18 травня, студенти Донецького національного медичного університету, які навчаються у Кропивницькому, вийшли на акцію. Вимагають не закривати виш і не переводити їх на навчання у Краматорськ.
Нагадаємо, 12 травня Вчена рада університету прийняла рішення про закриття філії вишу у зв’язку з неможливістю виконання Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності.
Відомо, що у підрозділі ДНМУ працює 192 викладачі та навчається понад 1000 студентів, зокрема іноземці.
Студентам пропонують продовжити навчання у підрозділах в Краматорську та Маріуполі, або вступати в інші університети.
Студент факультету №2 Юрій Таран, який приїхав на навчання з Херсону, хоче залишитись у Кропивницькому. Закінчити навчання та працювати у місцевій лікарні.
– Коли ми вступали ректор, декан переконували, що ми будемо навчатись саме у Кропивницькому. Через цю умову вступала більшість студентів. У п’ятницю нам повідомили, що філію закривають. Фактично, навіть, не дали часу підібрати інший виш, – каже Юрій.
Переконує, знайти інший виш за декілька місяців дуже складно. У Краматорськ студенти не хочуть переїжджати через прифронтову зону. Також, за словами студентів, на навчання доведеться їздити й у населені пункти, що розташовані за 15-19 км від міста.
За словами студентки 5 курсу Яни Соболь, понад 100 студентів працюють у лікарнях, зокрема, борються з ковідом. Вони будуть змушені забрати документи і перевестись в інші виші.
– Студенти, які мають сім’ї, маленьких дітей, заберуть документи та не продовжать навчання. Також не всі в змозі оплатити навчання. За умовами нового договору ціна за навчання мінімум 42 тисячі гривень у рік,– каже Яна.
Якщо не відреагують на звернення студентів, будуть неодноразово проводити подібні акції і стояти на своєму до кінця.
Костянтин Христофоров студент 3 курсу переконаний, якщо студенти виїдуть на навчання в інші міста, лікарням буде важко знайти персонал. Наприклад, він вже пів року працює у нічну зміну в ковідній реанімації.
Іноземні студенти кажуть, переводитись у інший виш дуже дорого, їх сім’ї не мають скільки фінансів.
– Посольство Індії забороняє студентам переводитись в інші навчальні заклади. Якщо переводяться в інший виш дипломи будуть не дійсні,– каже Пандіт Анкіта, студентка з Індії.
Голова обласної ради Сергій Шульга також був на акції студентів. Він розповів журналістам, що вчора звернувся до міністра охорони здоров’я, щоб не допустити закриття підрозділу.
– Щоб уникнути закриття навчально закладу, ще у квітні запрошували для спілкування в. о. ректора. Вона повідомила, що спочатку проведе вчену раду, а вже потім приїде поспілкуватись. Обласна рада та депутати обурені таким рішенням.