На Кіровоградщині зупинились дві уранові шахти

11:24, 15 Червня, 2021

На Кіровоградщині зупинили роботу дві шахти з видобутку урану.

Гірники уранодобувних шахт «Інгульської» та «Новокостянтинівської» ДП «Схід ГЗК» відмовились спускатися в шахту на знак протесту проти зарплатної заборгованості, невиплати відпускних, неможливості нормально працювати в умовах дефіциту найнеобхідніших матеріалів, – повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

За його словами, через недостатні 2021 року фінансування та надходження коштів від виробництва, ДП «Схід ГЗК» продовжує накопичувати зарплатні борги перед працівниками підприємства – 169 млн грн, кредиторські заборгованості, не забезпечує своєчасної сплати податків, зборів, обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів. Виникла заборгованість за електроенергію, матеріали, послуги та інші роботи.

Незалежна профспілка гірників України ДП «Схід ГЗК» вчора надіслали звернення до всіх центральних органів влади з пропозиціями щодо виведення підприємства з кризи, забезпечення сталої роботи працівників.

Як повідомили у Міністерстві енергетики України, вчора відбулась нарада з питань виконання Дорожньої карти заходів, необхідних для виведення з кризової ситуації ДП «Східний гірничозбагачувальний комбінат». Міненерго вирішило звернеться до Мінфіну щодо прискорення процесу виділення100 млн грн для вирішення нагальних проблем із виплатою заробітної плати працівникам ДП «СхідГЗК».

Нагадаємо, 8 червня гірники шахти Новокостянтинівська ДП «Схід ГЗК» спустилися у зміну, проте на знак протесту через півторамісячну затримку заробітної плати, відмовляються виконувати роботу.

Як повідомляли раніше, у грудні 2020 зупинили роботу на Смолінській, Новокостянтинівській, Інгульській шахтах. Тривали акції протесту – гірники перекривали траси, проводили акції в урядовому кварталі столиці. Протестували з вимогами погасити заборгованість із заробітної плати та відновити роботу підприємств. Відновили роботу уранові шахти в січні 2021.

 

Останні новини по темі
На наступних виборах Кіровоградщину по-новому розіб’ють на округи
vybory
201754242 336851671284079 8727893680058390224 n
У Кропивницькому розпочнуть реконструювати бейсбольний стадіон
Читайте також

Кропивницькі велосипедисти вибороли призові місця на чемпіонаті України з маунтенбайку.

12:21, 17 Липня, 2024

На Кіровоградщині виявили двох чоловіків, яких підозрюють у незаконному вилові риби в акваторії річки Дніпро....

11:54, 17 Липня, 2024

У середу, 17 липня, контррозвідника Романа Червінського, якого обвинувачують у перевищенні повноважень під час спецоперації з вербування російського пілота, випустили під застав...

11:20, 17 Липня, 2024