Землі колишньої колонії в Олександрівці перейшли Мінюсту, а не громаді: згодні не всі

16:35, 17 Червня, 2021

Депутат Кропивницької районної ради Андрій Лаврусь підозрює, що сільгосппідприємство державної кримінально-виконавчої служби неефективно використовує землею, а натомість громада могла б заробляти.

Умовне фото

За даними Opendatabot, зараз ДП “Сільськогосподарське підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№104)” з Олександрівки, яке користується понад 1000 гектарів землі, за минулий рік заробило трохи більше півмільйона гривень, а ще має податковий борг. Тому депутат, підозрює, що неефективно розпоряджались землею.

До того ж з 13 травня 2021 підприємство знаходиться у стадії припинення, тобто мало б припинити господарську діяльність. Натомість поля обробляються. 

За його словами, він писав низку депутатських звенень щодо цієї землі, але отримав відписки.

Натомість Костянтин Бурківський, голова комісії з припинення підприємтсва, у коментарі “Гречці” пояснив, що фактично підприємство припинило діяльність через реорганізацію і правонаступником його майна є Міністерство юстиції, яке надалі і розпоряджатиметься майном і уповноважене коментувати питання її використання.

Сьогодні під час сесії райради Андрій Лаврусь запропонував депутатам звернутись до Кабміну стосовно сприяння у передачі сільськогоспземель у користуванні колишніх колоній у комунальну власність селищних територіальних громад, аби ті могли отримувати за них орендну плату.

“Для Олександрівської та Устинівської селищних громад вкрай важливо отримати дані земельні ділянки у комунальну власність. Адже це дасть можливість значно збільшити надходження до селищного бюджету передаючи землі сільськогосподарського призначення в оренду на конкурентних засадах. Відповідно громада зможе спрямовувати кошти на соціально-економічний розвиток, будівництво доріг, садочків, тощо”, – каже він.

Проте його пропозицію не підтримали.

 

 

Останні новини по темі
Дорожники анонсували тимчасове закриття мосту біля Кропивницького
ruh
197633024 948343285927874 929679346640313562 n
У Кропивницькому тривають пошуки зниклого Валерія Капатілова (ОНОВЛЕНО)
Читайте також

Шорти — це базовий елемент гардероба на літній сезон. Якщо ви ще в пошуках свого ідеального фасону, то ця стаття для вас. У 2024 році жіночі шорти стали набагато зручнішими, адж...

10:55, 18 Липня, 2024

Кропивницький регіон долучився до проєкту «Укрпошта.Аптека», в рамках якого можна замовити доставку ліків до найближчого поштового відділення. Для цього достатньо мати телефон.&...

10:30, 18 Липня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 18 липня, через аварійні роботи жителі мікрорайону Радист тимчасово залишилися без води....

10:09, 18 Липня, 2024