Жителька Кіровоградщини лише за 8 місяців перемогла туберкульоз

16:04, 29 Червня, 2021

Уперше на Кіровоградщині жінка пройшла лікування туберкульозу за інноваційним методом.

 

Як повідомили в благодійній організації «100 відсотків життя. Кропивницький», Тетяна – мама двох діток, про туберкульоз дізналася торік, лікуючи пневмонію. Жінка клієнтка проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», який реалізує благодійна організація.

Про туберкульоз я дізналася випадково. У мене почало боліти горло і підвищилася температура. Я звернулася в лікарню. Мене поклали з двостороннім запаленням легень. Через десять днів зробили повторне обстеження, сказали, що в легенях є деякі зміни, що повторно будуть оглядати через двадцять днів після основного лікування. Зробили КТ і сказали: «туберкульоз». Я думала, що збожеволію, коли дізналася про хворобу. У мене була істерика: «Чому я? За що?». Підтримали рідні вдома, я змирилася і почала лікуватися. Я знаю, що інфікувалася від свого знайомого, в якого була відкрита форма туберкульозу, він не лікувався і не сказав мені про це, – пригадує історію розвитку хвороби Тетяна.

Лікуватися жінка почала у серпні 2020 року в Києві. Та потім від своєї лікарки почула про можливість вилікуватися за шість місяців. Тетяна зізнається, що спочатку не повірила, адже знає про довготривале лікування туберкульозу. Та мова йшла про інноваційне дослідження BРaL. Погодилася і чекала півтора місяці. 5 травня Тетяна завершила лікування.

Це надзвичайний прорив, що вже зараз пацієнти Кіровоградської області мають можливість отримувати лікування новими протитуберкульозними препаратами за скороченими режимами лікування. Лікування за інноваційною схемою BpaL загальною тривалістю 6-9 місяців, порівняно зі стандартними режимами лікування лікарсько-стійкого туберкульозу, тривалість яких становить 18-20 місяців, не тільки є ефективним з лікарської точки зору, але й з точки зору звичайної людини, якій довелося стикнутися віч-на-віч з проблемою лікарсько-стійкого туберкульозу. При застосуванні значно меншої кількості протитуберкульозних препаратів, таке лікування сприяє швидкому покращенню якості життя пацієнтів та є унікальною можливістю для них скинути «тягар туберкульозу зі своїх плечей» і повернутися до свого звичайного життя за короткий період часу, – каже заступник головного лікаря КНП «Кіровоградський обласний фтизіопульмунологічний медичний центр Кіровоградської обласної ради» Оксана Цапик.

Наразі в Україні продовжують лікування за схемою BpaL 56 людей з різних областей України. З них, троє жителів Кіровоградської області отримують таке лікування та в найближчий час мають його завершити.

 

Останні новини по темі
Академія здоров’я: кропивничанам розкажуть чим загрожує інфікована вода
dumku
IMG 20210629 4
Кропивницький стрілець здобув звання чемпіона України (ФОТО)
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запровадили на Кіровоградщині у понеділок, 15 липня....

22:36, 14 Липня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом тижня, з 15 по 21 липня 2024 року....

16:59, 14 Липня, 2024

У Кропивницькому родинам полеглих воїнів з Кіровоградщини передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно. ...

15:07, 14 Липня, 2024