Помер і відмовився від землі: на Кіровоградщині знову скаржаться на рейдерство

11:40, 06 Липня, 2021

Сьогодні, 6 липня, під стінами Кіровоградської ОДА зібрались кілька десятків жителів колишнього Бобринецького району. Селяни і фермери прийшли підтримати фермерське господарство «Крок», яке з весни намагається відстояти частину своєї землі, яку на їх думку захопили рейдери.

 

Кажуть, на захід вийшли, щоб привернути увагу до проблеми та аби представники влади тримали руку на пульсі – хочуть зустрітись із головою ОДА Марією Чорною.

0bf682f5 6f5a 4d69 b5f4 9a7ceca0bf19

За словами юристки господарства Світлани у листопаді 2020 року помер співзасновник підприємства, а за кілька днів після його смерті хтось звернувся від імені померлого до Дерджгеокадастру, аби відмовитись від 50 гектарів землі, на які господарство мало право постійного користування та обробляло 10 років.

«Згідно з державним актом земельна ділянка надавалась на фізичну особу, з моменту реєстрації юридичної особи всі права щодо земельної ділянки перейшли до юридичної особи. В юридичної особи був керівник. Відповідно саме юридична особа повинна приймати рішення про припинення користування земельною ділянкою, по внесенню будь-яких відомостей і, відповідно, саме юридична особа з керівником має приймати таке рішення. Чому від імені померлого зверталися нам невідомо», – каже юристка.

91a964a7 bf38 4826 818d b2dc5ea599b8

Вважають, таким шахрайським шляхом завдали збитки і господарству, і державі загалом, бо з державної власності вибуло 50 гектарів вартістю близько двох мільйонів гривень.

Власник підприємства Володимир Івашина каже, що про те, що земля вже не їх дізнались випадково навесні, побачивши зміни на публічній кадастровій карті.

Власниками землі стали мешканці іншої області.

Тоді ж звернулись у поліцію, де відкрили кримінальне провадження за ч.3. ст.190 ККУ (шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років).

Через суд наклали арешт на землю.

«Ми хочемо привернути увагу, що є злочин і винні повинні понести відповідальність», – каже юристка.

Кого підозрюють у захопленні землі теж не кажуть, адже вважають, що справою має займатись слідство.

Зараз ділянка незасіяна. Коли тільки люди, які називаються новими власниками, пробують щось робити на землі – фермери викликають поліцію.

Місцеві мешканці кажуть, що вийшли підтримати фермера, бо знають його багато років і переживають за свою землю.

“Якщо з таким чоловіком це зробили, то що з нами буде. У мене теж є земля”, – каже один із учасників акції.

В адміністрації на мирну акцію протесту відреагували і запросили представників підприємства на зустріч.

Нагадаємо, останнє гучне рейдерство у Кіровоградській області сталось у 2018 році, коли державний реєстратор перереєстрував СВК «Агрофірма Маріампольська» в ТОВ «Агрофірма Маріампольська», а колишній технік водокачки став директором новоутвореної фірми. 

У 2019 Уряд встановив порядок розгляду скарг громадян та бізнесу, який дозволить скоротити до 24 годин реагування на рейдерство у сфері майнових прав.

З 1 липня 2021 в Україні запрацював ринок землі.

 

Останні новини по темі
На двох пляжах Кіровоградщини знайшли яйця паразитів
zduvovana
opalennja
У Кропивницькому можуть обмежити встановлення електричного опалення
Читайте також

Шорти — це базовий елемент гардероба на літній сезон. Якщо ви ще в пошуках свого ідеального фасону, то ця стаття для вас. У 2024 році жіночі шорти стали набагато зручнішими, адж...

10:55, 18 Липня, 2024

Кропивницький регіон долучився до проєкту «Укрпошта.Аптека», в рамках якого можна замовити доставку ліків до найближчого поштового відділення. Для цього достатньо мати телефон.&...

10:30, 18 Липня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 18 липня, через аварійні роботи жителі мікрорайону Радист тимчасово залишилися без води....

10:09, 18 Липня, 2024