Перебудова центрального скверу: чи не доведеться місту повертати гроші орендарю?

10:52, 05 Серпня, 2021

У Кропивницькому активно готуються до реконструкції центрального скверу.  

Нагадаємо, навесні з’явилась інформація, що у центральному сквері Кропивницького, який на 50 років здали в оренду, побудують «Мак Дональдз», а також проведуть реконструкцію території вартістю 7 мільйонів гривень.

Потенційний вигляд скверу після реконструкції, наданий “МакДональдз”

Частина громади виступила проти, адже заплановані зміни передбачають спилювання дерев, а це чи не єдина зелена зона в середмісті.

Представники влади аргументували, що сквер у аварійному стані, бюджетних грошей аби привести його до ладу немає, а це шанс і привабити у місто бізнес, і облагородити центральну частину міста.

Під час проведення громадських слухань, експерти заявили, що велика частина дерев у сквері потребує знесення через внутрішню гниль. Представники ГО «Озеленення Кропивницький» заявили, що подаватимуть до суду на міську раду, за те, що допустили такий недогляд у сквері.

Фактично будівництво буде проводити не мережа ресторанів, а орендар скверу – ТОВ «Укрсфера», а «Мак Дональдз» лише братиме у них в оренду приміщення згодом.

Тому виникло іще одне питання, окрім суто екологічного.

У договорі оренди скверу “Укрсферою” від 2006 року йдеться про те, що у випадку поліпшення стану земельної ділянки за згодою орендодавця підлягає відшкодуванню. Умови, обсяги та строки відшкодування передбачаються додатковою угодою.

dog

У міській раді кажуть, що юридично перестрахувались і орендар, у разі благоустрою скверу, не зможе вимагати грошей за це.

«У договорі, укладеному в 2006 році дійсно є такий пункти. Ми консультувались із юридичним управлінням щодо цього. Умови відшкодування передбачаються додатковою угодою, яка укладається до основного договору оренди. По-перше, дану додаткову угоду про повернення коштів (поворотну фінансову інвестицію) ми не укладали. По-друге, ми вже уклали меморандум з «Укрсферою» стосовно капітальних вкладень в реконструкцію цього скверу. Плюс до цього, вчора ми уклали додаткову угоду і виключили цей пункт з основної угоди про оренду взагалі», – каже Роман Лунгол, керівник управління земельних відносин.

Тим часом у сквері вже зрізали старі ліхтарі і готуються до будівельних робіт. У свою чергу екоактивісти готуються реагувати на спроби спиляти дерева.

 

Останні новини по темі
Першокласники Кропивницького з багатодітних родин безкоштовно отримають шкільні портфелі
por8
ditu copy
Багатодітні родини отримають по 2 тисячі гривень на кожну дитину
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024