Суспільство

Фінансування бойовиків «ЛДНР» на десятки мільйонів доларів: у Кропивницькому викрили фіктивну інвесткомпанію (ФОТО)

. 3066

СБУ викрила схему фінансування бойовиків «Л/ДНР» на десятки млн доларів. Організатори оборудки діяли під прикриттям фіктивної інвестиційної компанії, яку створили у Кропивницькому.

21c0cc70042f5ef3ec207912dd9604c4

Як повідомили в пресслужбі СБУ, кіберфахівці заблокували масштабну схему фінансування учасників незаконних збройних формувань. 

За попередніми даними слідства, декілька мешканців обласного центру разом зі своїми спільниками з ОРДЛО налагодили механізм одержання грошей через псевдоброкерські послуги. Для цього вони створили спеціалізовані інтернет-платформи та облаштували у Кропивницькому підпільний кол-центр.

Оператори телефонували людям і пропонували інвестувати гроші в акції відомих компаній під «гарантії» швидких надприбутків. Для участі у «біржових торгах» клієнти переводили кошти на рахунки, які організатори схеми оформили на підставних осіб.

85e5fd4f7ecaf5fbebe34fba3dc36a76

Після одержання «інвестицій» ділки виводили їх у тінь через заборонені в Україні російські платіжні системи або легалізовували, використовуючи приховані криптовалютні операції.

Середньомісячний обіг тіньових грошей становив десятки мільйонів доларів.

Під час обшуків за місцями розташування підпільного офісу та адресами проживання організаторів схеми у Кіровоградській області правоохоронці виявили: комп’ютери, зразки програмного забезпечення, засоби зв’язку, інші матеріали із доказами протиправної діяльності.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації) Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності причетних.

 5de546bfc5cf8e223b55d0a9a2b2aca9

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама