12 років поспіль: у Кропивницькому відбулась традиційна «Хода у вишиванках» (ФОТО,ВІДЕО)

19:33, 24 Серпня, 2021

У День Незалежності України вулицями Кропивницького пройшли сотні людей у вишиванках. Тримаючи в руках прапори та гасла, на чолі колони великий Державний Прапор України. Організатори нарахували близько 400 учасників.

Організували захід обласний осередок ВО «Свобода», цьогорічна хода була дванадцятою. І якщо десятиліття тому в нашому місті на людей у вишиванках та з державною символікою дивились з острахом, то сьогодні національний український одяг в тренді. Проте ініціатори проведення «Ходи у вишиванках» кажуть, що захід не втратив актуальності.

xoda2

«За 12 років мета заходу не змінилась – це популяризація українського патріотичного руху на теренах Кропивниччини та центральної України. Інша справа, коли ми говоримо про умови, в яких вона проводиться, то зараз вони абсолютно інші, очевидно, що ми живемо зовсім в іншій країні, з абсолютно іншими пріоритетами і баченням в широких верствах населення. Адже до 2010-13 року вишиванка це було не те що модно, як зараз, інколи вишиванка – це було небезпечно. Це нонсенс, але носити національний одяг в Україні було небезпечно.

xoda3

Зараз люди носять вишиванку з радістю – це святковий одяг. Це одяг який підносить дух і відновлює в наших душах національну ідентичність. Одягаючи вишиванку, беручи до рук великий український стяг, крокуючи вулицями рідного міста, ці люди, які долучаються до нашої акції, і ми так само разом з ними утверджуємося в прагненні будувати ту Україну про яку ми мріяли: українську за змістом, і Україну, яку хочеться залишити і розбудувати для наших дітей. Саме тому ми сьогодні тут на вулицях Кропивницького», – сказав Павло Дейнека, голова обласного осередку ВО «Свобода».

xoda05

xoda4

Стартувавши від «Янгола охоронця», завершили урочисту ходу на площі Героїв Майдану. Тим самим вшанували борців за волю України в усі часи. Наприкінці учасники акції заспівали Державний Гімн України. Завершився захід звичною фотосесією.

xoda6xoda7xoda8xoda09xoda10

 

Останні новини по темі
Як у Кропивницькому святкували День Незалежності України (ФОТО, ВІДЕО)
xoda7
watermarked photo5271739706784199797
«Рок на Інгулі» зазвучав на головній площі Кропивницького (ФОТО)
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024