Лікар з Кропивницького потрапив до проєкту “30 лікарів Незалежної України”

10:35, 25 Серпня, 2021

Сімейний лікар Дмитро Корольков – у спецпроєкті Міністерства охорони здоров’я “30 лікарів Незалежної України”.

За свою медичну кар’єру Дмитро встиг попрацювати і в приватних клініках, і в благодійних організаціях. Та каже, що коли тодішня міністерка охорони здоров’я Уляна Супрун оголосила медреформу, повірив у можливість позитивних змін. І пішов сімейним лікарем у державну амбулаторію. 

«Реформа зробила відносини між лікарем і пацієнтом більш прозорими – і мені це подобається, – каже Дмитро. – Людина обирає того лікаря, до якого у неї, як то кажуть, лежить душа. Наприклад, у мене мало «рандомних» пацієнтів. Я веду сторінку у Facebook, де висвітлюю своє бачення стратегій лікування: сучасні протоколи, принципи доказової медицини, здоровий спосіб життя як фундамент здоров’я в цілому. Відповідно, до мене йдуть пацієнти, яким близькі мої погляди. При такому підході між лікарем і пацієнтом з самого початку встановлюються довірчі відносини, а це підвищує ефективність лікування в рази.

Що мені ще подобається в медицині останніх років, так це початок укладання договорів між НСЗУ та приватними клініками. Це стимулює державні амбулаторії боротися за пацієнтів, а відтак, покращувати якість послуг: щоб не лише лікарі були професіоналами, але й працівники реєстратури посміхалися, коридори та кабінети були відремонтовані. Звісно, не все ще працює так, як належить. Важливо розуміти: медицина європейського рівня не вибудовується за один день (і в самій Європі це теж потребувало часу). Та Україна рухається у вірному напрямку – в цьому я впевнений абсолютно».

Головний критерій успішності для Дмитра – це коли пацієнти довіряють йому найцінніше: власних дітей. Він вважає, що здоров’я дитини – це результат сумісної праці та відповідальності батьків і сімейного лікаря. А відтак, завжди пояснює, чому важливо слідувати тим чи іншим рекомендаціям, ніколи не призначає антибіотики «про всяк випадок, аби перестрахуватися». Каже, в результаті дітки, які роками не «вилазили» з ГРВІ та сиділи на антибіотиках, почуваються значно краще.

Зауважимо, що пан Дмитро неодноразово виступав експертом у публікаціях “Гречки” на медичну тематику. Наприклад, нещодавно журналістка “Гречки” та сімейний лікар обговорювали тему, яких щеплень бракує в українському календарі вакцинації.

 

Останні новини по темі
Подарунки за вакцинацію: МОЗ оголосило конкурс для шкіл
skholyar
pazient
На коронавірус захворіли ще 6 жителів області
Читайте також

У Голованівській громаді, що на Кіровоградщині, фермерське господарство відсудило у селищної ради право на 47 гектарів ріллі. Як виявилося, право на користування ділянкою господ...

17:53, 18 Червня, 2024

Дві громади на Кіровоградщині повідомили про загибель захисників на фронті.

17:28, 18 Червня, 2024

Президент України підписав закон про спільну роумінгову зону  з Європейським Союзом.

17:04, 18 Червня, 2024