Воркшопи й нагороди: у Кропивницькому відбувся серпневий освітянський форум (ФОТО)
Сьогодні, 27 серпня, у Кропивницькому відбувся серпневий освітянський форум «Освіта і час. Кропивницький вимір».
О 8:45 в обласні філармонії зібрались освітяни Кропивницького на коворкінг «Незалежність-30. Освіта Кропивницького: від минулого до сьогодення».
Як розповіла директорка міського центру професійного розвитку педагогічних працівників Оксана Стрюкова, перша частина зустрічі – освітній коворкінг. Майстер-класи для вчителів початкової школи, трудового навчання, фізики, логопедів, практичних психологів.
Наприклад, вчитель фізики наукового ліцею Іван Лаврусенко презентує демонстраційне обладнання для роботи з теми «Електрика». Є комплект з молекулярної фізики, комплект оптики для виконання лабораторних робіт.
Локація «Як було і як стало» – це виставка обладнання, яке було у 90-х роках і зараз.
Також було локація бібліотекарів з новою літературою та виставка «Гордість шкіл міста» з учнями, які навчались у роки Незалежності.
– Сьогодні відбулась посвята молодих педагогів, які вперше прийшли до нас працювати. Це традиційна зустріч, – додала пані Оксана.
Також о 16:00 у ЦНАПі відбудеться посвята педагогів, які викладатимуть у перших класах. Цьогоріч 94 перші класи.
О 10:00 на сцені філармонії показали відео про розвиток освіти у місті від початку Незалежності до сьогодення.
Начальниця управління освіти Лариса Костенко розповіла про рейтингові показники медалістів, випускників, які отримали 200 балів на ЗНО, рейтинг шкіл за результатами ЗНО, напрямки роботи на найближчі роки тощо.
– Основні завдання, які були поставленні торік, виконали. Прийняли програму розвитку освіти на 2021-2025 роки, реалізували освітянські проєкти, трансформували мережу закладів освіти, відкриваємо в місті перший сучасний МРЦ №1, продовжуємо цифрову трансформацію освіти – працює додаток «Освітній навігатор», – каже Лариса Костенко.
На 2021-2022 роки передбачили нові проєкти. Серед яких, проєкт для дошкілля «Синергія партнерства з батьками заради майбутнього дітей». Нові проєкти з подолання цифрової освітньої нерівності в Україні – впровадження мультимедійної концепції для початкової школи.
Міждисциплінарний проєкт для учнів середніх та старших класів, що пов‘язує природничо-математичні дисципліни через зв‘язок з історією наукових відкриттів і винаходів. Партнери – викладачі й вчені Харківського політехнічного інституту.
Міський голова Андрій Райкович та начальниця управління освіти Лариса Костенко вручили нагороди та відзнаки на конференції.
– Ви вчителі не лише учнів, ви вчителі нації. У ваших руках формування нашого майбутнього і свідомості, – сказав міський голова. – На сьогодні заплановані в бюджеті витрати відносно освіти – більше як 1 мільярд гривень. Це майже половина бюджету міста. Робимо все необхідно, щоб школи розвивались відповідно до сучасних вимог, технологій.
Грошові сертифікати за участь та представлення освіти міста Кропивницького в п’ятдесятці кращих педагогів національної премії для вчителів Global Teacher Prize Ukraine 2021 отримали:
- Сергій Лавров, вчитель фізичної культури закладу освіти №6.
- Сергій Колісніченко, вчитель історії ліцею «Науковий».
Також сертифікати з грошовою винагородою за підготовку учнів, які здобули на ЗНО 200 балів отримали:
- Валентина Григоренко, вчителька англійської мови закладу «Ліцей «Науковий»;
- Наталя Божко, вчителька англійської мови закладу «Ліцей «Науковий»;
- Костянтин Марченко, вчитель математики закладу НВО № 16;
- Оксана Бабич, вчителька біології закладу «Кіровоградський колегіум».
Сертифікати на інтерактивний пристрій СаmTouch y 2021-2022 навчальних роках отримали заклади освіти № 1, 2, 10, 14, 19, 33, Завадівська та Кущівська гімназії.