На Кіровоградщині з літака розкидають 960 тисяч приманок проти сказу

15:54, 30 Серпня, 2021

У вересні на Кіровоградщині пройде кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Із літаків розкидають приманки з вакциною. 

 

Як інформує пресслужба ГУ Держпродспоживслужби в області, цьогоріч планують охопити площу понад 19 280 кв. км та розповсюдити понад 960 тисяч приманок. 

Розкидають приманки над лісовими та польовими угіддями поза територіями населених пунктів та річок.

У літаках, з яких поширюють приманки, стоїть спеціальна машина, обладнана GPS-навігатором. Він вираховує, куди саме впаде вакцина, і фіксує кількість скинутих брикетів. Швидкість викидання приманок регулюється автоматично.

Приманка безпечна для людей і тварин, вона має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. Усередині – желеподібна капсула з вакциною проти сказу.

Проведення пероральної імунізації забезпечить створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основними носіями збудника сказу, – йдеться в повідомленні.

При виявленні приманок жителів області просять не брати їх руками і не переносити з місць розкладання.

Кампанія з імунізації триватиме протягом місяця.

63347c89c07e9c7a930f531b7118de5b L

 

Останні новини по темі
На парковці Епіцентру в Кропивницькому можуть встановити шлагбаум від дрифтерів
druft copy
gotovnist shkil ua copy
На скільки українські школи підготувалися до нового шкільного харчування?
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024