Депутати Кропивницької міської ради звернулися до президента через проблеми з централізованим опаленням

12:35, 07 Вересня, 2021

Сьогодні на засіданні сесії депутати Кропивницької міської ради проголосували за звернення до президента, голови Верховної Ради, прем’єр-міністра, міністра енергетики, міністра розвитку громад та територій України про врегулювання кризової ситуації у сфері комунальної теплоенергетики.

Нагадаємо, у Кропивницькому можуть зрости тарифи на тепло до 69 грн/кв. м, якщо місто не отримає обіцяну компенсацію.

У тексті звернення від депутатів міської ради йдеться в розрізі різкого зростання цін на природний газ про виконання домовленостей, які визначені Меморандумом, укладеним 9 лютого 2021 року між Кабміном, НКРЕКП, НАК “Нафтогаз України” і Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування “Асоціація міст України”. 

– Меморандумом передбачалося недопущення застосування до кінцевих споживачів комунальних послуг підвищених тарифів на послуги з постачання теплової енергії в опалювальному періоді 2020-2021 років та забезпечення протягом опалювального періоду 2020-2021 років безперервного надання послуг з теплопостачання. Міська рада зі свого боку дотрималася цих умов. В результаті комунальне підприємство “Теплоенергетик” отримало різницю в ціні на газ в сумі 121 млн, –  зазначила начальниця управління економіки міськради Тетяна Ломова. 

При цьому згідно з укладеним Договором постачання природного газу на період з червня 2021 року до червня 2024 року між ТОВ “Нафтогаз Трейдинг” та КП “Теплоенергетик” передбачена фіксована ціна природного газу на 22 млн куб. м газу. При цьому потреба в опалювальний сезон підприємства 40 млн куб. м газу, в тому числі для населення 24 млн куб. м. Фіксована ціна –  7 583,89 грн за 1000 кубометрів (з ПДВ і транспортуванням). Решта газу буде закуповуватися по ринковій ціні, що змінюється щомісячно. Наразі це 17 100,23 грн/м3 (з ПДВ і транспортуванням). 

– За таких умов вартість теплопостачання для бюджетних установ та інших споживачів збільшиться майже вдвічі, – каже Тетяна Ломова.

– Ціна на природний газ за новою ціною є непомірно високою для виробництва та постачання теплової енергії бюджетним установам, що своєю чергою призведе до суттєвого збільшення видатків з бюджету громади на розрахунки за енергоносії, які споживаються бюджетними установами. Крім цього, Договором передбачена попередня оплата вартості спожитого природного газу і відповідно штрафні санкції за порушення термінів її проведення, а також безакцептне списання банком коштів з рахунку підприємства, у разі виникнення заборгованості за спожитий природний газ. Такі вищезазначені вимоги з боку ТОВ “Нафтогаз Трейдинг” у міськраді вважають дискримінаційними і направленими на дестабілізацію роботи теплопостачальних підприємств, – зазначено у зверненні. – Вони знову призведуть до виникнення значних сум штрафних санкцій, джерела покриття яких немає, або припинення надання послуг через припинення постачання природного газу. Комунальне підприємство знову вимушено почне працювати на оплату штрафних санкцій, замість оплати поточного споживання природного газу, і все це коштом споживачів теплової енергії. 

Тому з метою забезпечення безперебійного постачання теплової енергії в опалювальний період 2021/2022 рр. депутати звернулися до керівництва держави вжити невідкладні заходи щодо: 

1) виконання умов Меморандуму; 

2) реалізації у максимально стислі терміни реструктуризації заборгованості підприємств комунальної теплоенергетики за спожитий природний газ та послуги з його транспортування в період з 1.07.2016 року по 1.06.2021 року; прискорення затвердження методики визначення заборгованості з різниці в тарифах, що утворилась після липня 2016 року; передбачити видатки на погашення заборгованості з різниці в тарифах у повному обсязі; 

3) збільшення обсягів природного газу, передбачених Договором між ТОВ “Нафтогаз Трейдинг” та підприємствами комунальної теплоенергетики за фіксованою ціною, до реальної потреби для виробництва і постачання теплової енергії для населення і установ, організацій, підприємств, які фінансуються бюджетним коштом; 

4) внесення змін до Закону України “Про теплопостачання”, якими передбачити заборону відключення об’єктів комунальної теплоенергетики від енергопостачання в опалювальний період та відповідно до Кодексу газотранспортної системи щодо не нарахування пені та штрафних санкцій за відсутність чи перевищення лімітів споживання природного газу; 

5) внесення змін до законодавчих і нормативно-правових актів в частині обмеження для підприємств комунальної теплоенергетики розміру штрафних санкцій до 0,01% (аналогічно із Законом України “Про житлово-комунальні послуги”);

 6) виведення підприємств комунальної теплоенергетики в окрему категорію споживачів природного газу, враховуючи специфіку їх роботи, та забезпечити їм постачання природного газу для виробництва теплової енергії населенню власного видобутку за ціною собівартості та з урахуванням прибутку у розмірі, визначеному Кабміном. 

 

Останні новини по темі
Майже мільйон гривень прогнозують витратити з міського бюджету за п’ять років на контейнери та біотуалети
biotualetu
У 2022 році “Дніпро-Кіровоград” планує взятися за реконструкцію інженерних мереж 
Читайте також

У Голованівській громаді, що на Кіровоградщині, фермерське господарство відсудило у селищної ради право на 47 гектарів ріллі. Як виявилося, право на користування ділянкою господ...

17:53, 18 Червня, 2024

Дві громади на Кіровоградщині повідомили про загибель захисників на фронті.

17:28, 18 Червня, 2024

Президент України підписав закон про спільну роумінгову зону  з Європейським Союзом.

17:04, 18 Червня, 2024