Петиція про вибухи, пил і шум: просять припинити роботу кар’єру біля Кропивницького

10:21, 16 Вересня, 2021

Кропивничани зареєстрували петицію до міського голови Андрія Райковича з проханням припинити роботу кар’єру, що розташувався між селом Соколівське і Кропивницьким.

 

“Організації, які ведуть свою діяльність на земельній ділянці з кадастровим номером 3510100000:48:400:0001 довгі роки не дають спокійно жити мешканцям, а саме порушують всі можливі норми закону, санітарні, будівельні та екологічні норми. Проводячи видобуток і переробку корисних копалин з Сухокліївського родовища, яке розташоване в межах м.Кропивницький та села Соколівське, до помешкань цілодобово летить пил в великій кількості, цілодобово чути постійний і потужний шум від добування та переробки твердих порід, а також дошкуляють надто потужні вибухи. Правоохоронні органи не реагують належним чином на скарги мешканців.
Враховуючи викладене просимо Вас не надавати земельну ділянку за кадастровим номером 3510100000:48:400:0001 у користування будь-яким організаціям. Також просимо Вас сприяти в припиненні користування надрами та земельною ділянкою з кадастровим номером 3510100000:48:400:0001 та повернути її в комунальну власність”, – йдеться в петиції.

За два дні від публікації петицію підписали 67 людей із 450 необхідних. У всіх бажаючих долучитись є ще 43 дні.

Нагадаємо, проблема з кар’єром у місті роками. Фактично зараз мешканці Соколівського живуть у притул до небезпечного промислового об’єкту, який працює навіть вночі. Люди неодноразово звертались до правоохоронців, мають на руках стоси документів, але кар’єр, попри відсутності дозволу на користування надрами, продовжує роботу. Мешканці неодноразово знімали на відео вибухові роботи, записували звуки роботи кар’єру вночі і викликали Екоінспекцію, щоб зафіксувати порушення, але дивним чином в дні приїзду інспектора кар’єр завжди не працює.

Чому люди вважають, що кар’єр працює незаконно?

ВАТ “Кіровоградський кар`єр”, яке користувалося земельною ділянкою на підставі державного акту серії І-КР №001205 від 23.12.1999 року на право постійного користування земельною ділянкою, не оформило іншого речового права на цю земельну ділянку, зокрема право власності чи право оренди на неї.

У 2013 ВАТ анулювали дозвіл на користування надрами.

Визнання ВАТ “Кіровоградський кар`єр” у жовтні 2015 року банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури передбачало завершення його господарської діяльності закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції і зумовлювало фактичне припинення використання земельної ділянки у його господарській діяльності за цільовим призначенням.

Відповідно до частини 3 статті 62 КУзПБ ні земельна ділянка, яка використовувалася у господарській діяльності ВАТ “Кіровоградський кар`єр” для розміщення кар`єру, ні право постійного користування нею не підлягали включенню до складу ліквідаційної маси банкрута.

ТОВ “Гранторг”, яке придбало рухоме та нерухоме майно банкрута у ході його ліквідаційної процедури та за договором купівлі-продажу майна від 04.07.2018 року стало власником комплексу будівель площею 2074,60 кв.м. За даними “Геоінформ Україна” підприємство немає жожного дозволу на користування надрами.

 

Останні новини по темі
Тут рятуватимуть малюків: у пологовому відремонтували реанімаційне та реабілітаційне відділення(ФОТО)
пологовий
ditulikarhja
На коронавірус на Кіровоградщині захворіло 6 дітей: одному малюку місяць
Читайте також

У Кропивницькому з понеділка, 27 травня, на автобусному маршруті №103 курсуватимуть чотири додаткові рейси....

10:38, 25 Травня, 2024

Інклюзивність, доступність і безбар’єрність – це не просто “трендові слова”, а важливі принципи, які є необхідними та базовими при проєктування будь-якого середовища, зокр...

09:52, 25 Травня, 2024

У п’ятницю, 24 травня в Кіровоградському райсуді продовжили засідання щодо обвинувачення контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, пов’...

20:26, 24 Травня, 2024