ОСББ Кропивницького не можуть отримати підтримку на утеплення: чому?

13:56, 20 Вересня, 2021
dim uteplen

Наразі в міськраді вивчають питання підписання меморандуму з Фондом енергоефективності та надалі можливість створення місцевої програми відшкодування відсотків або частини кредитів, залучених ОСББ на впровадження енергоефективних заходів у будинках за програмою «Енергодім».

Про це «Гречці» відповіло в інформаційному запиті управління житлово-комунального господарства міськради.

Про те, що місто і досі не підписало меморандум з Фондом енергоефективності, озвучив під час засідання сесії міської ради 7 вересня Олександр Плетньов, голова правління ОСББ “Травень” по вулиці Юрія Олефіренка, 10.

Під час виступу пан Олександр зауважив, що повноцінно Фонд енергоефективності почав працювати з 2018 року. Фонд пропонує програму енергомодернізації багатоповерхових будинків “Енергодім”. Участь у програмі дозволяє повернути 50-70% витрат на зовнішнє оновлення дому і модернізацію внутрішніх систем. 

За словами Олександр Плетньова, подалися на програму в Кропивницькому лише два ОСББ, зокрема “Травень” та ОСББ “Злагода-Люкс” по вулиці Вокзальній. Однак і досі міська влада не підписала жодного угоди чи меморандум з Фондом енергоефективності, немає галузевої програми із реновації застарілого фонду. 

За інформацією Фонду енергоефективності, ОСББ можуть скористатися місцевими програмами співфінансування впровадження енергоефективних заходів. Навіть якщо у місті програми підтримки енергоефективності ще немає, то фахівці Фонду допоможуть її розробити. 

– За ці всі роки відповідь одна: “Немає грошей”, – зауважив пан Плетньов, розповівши, що неодноразово звертався до заступників міського голови, профільних управлінь. 

У відповіді на інформаційний запит не йшлося про фінансову складову, однак зазначили, що у зв’язку із припиненням дії урядової програми «Теплі кредити» для ОСББ у 2021 році, затверджена місцева програма відшкодування частини кредиту на енергоефективні заходи в багатоквартирних будинках на 2019-2022 роки, втратила свою актуальність. Крім того, дійсно в Кропивницькому відсутня міська програма реновації застарілого фонду.

 

Останні новини по темі

В Україні продовжили адаптивний карантин до кінця року

covidkredyt
500grn

Колишню поліцейську оштрафували за несвоєчасне подання декларації

Читайте також

Наближаються зимові свята. І саме зараз хочеться посмакувати смачним і запашним печивом з тонким ...

11:08, 3 Грудня, 2023

Світловодська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель земляка, захисника Романа ...

18:56, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 2 грудня, на площі перед будівлею міськради вшосте відбувся мітинг ...

18:47, 2 Грудня, 2023