У 2022 році питна вода в області має стати якіснішою

14:50, 04 Жовтня, 2021

З початку 2022 року в Україні питна вода буде перевірятися за 54 хімічними показниками ДСанПін, тобто на 12 показників якості води стане більше, ніж є зараз. Чи відповідатиме цим показникам якості питна вода вже з початку року обговорювали сьогодні під час тематичної наради в облдержадміністрації.

 

До речі, така збільшена кількість хімічних показників якості питної води з 42 до 54 мала запрацювати вже з початку 2021 року, однак не всі водоканали були готові до таких змін. І схоже з наступного року дотягнути до таких показників у регіоні зможе лише “Дніпро-Кіровоград”, і то, не з початку року. 

Крім того, якщо водні підприємства не відповідатимуть цим показникам ДСанПін “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”, то вони будуть змушені робити щомісячні перерахунки зменшення розміру плати споживачам за водопостачання на 20%.

Близько пів мільйона людей, тобто половина споживачів області, користуються послугами з водопостачання підприємства “Дніпро-Кіровоград”. Як повідомили в ОДА нині вода, яку надає споживачам підприємство, відповідає нормам ДСанПіну. 

За інформацією гендиректор ОКВП “Дніпро-Кіровоград” Романа Ілика, для забезпечення якості питної води, зокрема у розрізі збільшеної кількості хімічних показників перевірки якості води з наступного року, наразі триває реконструкція коштом Світового банку Світловодських очисних споруд. Завершити проєкт орієнтовно планують у серпні 2022 року. Хоча попередньо планувалося завершити роботи вже до кінця 2021 року. Затримки відбуваються через несвоєчасне фінансування Мінфіном, як пояснив пан Ілик. 

– Місто Кропивницький має три джерела постачання води, з них основне для 90% мешканців міста – зі Світловодських водопровідних очисних споруд. Коли ми завершимо, то вода відповідатиме всім можливим і неможливим вимогам, будь-яким нормативам України і Євросоюзу, – зауважив Роман Ілик. 

Зокрема для покращення якості питної води також останні кілька років підприємство “Дніпро-Кіровоград” провело реконструкції низки водогонів. Деякі з них тривають і досі. Також реконструюють водопровідні насосні станції. З 2020 року працює станція доочистки. Реконструкцію інженерних мереж, за словами Романа Ілика, планують уже з наступного року.

Для покращення якості питної води є також проєкти на реконструкцію в Кропивницькому (водозабір “Холодні ключі”) та Смоліному. Йдеться про доведення питної води до нових нормативних показників. За словами пана Ілика, ці проєкти планують подати наступного року на загальнодержавну соціальну програму «Питна вода України» на 2022-2026 роки. Однак така програма наразі це лише законопроєкт. І лише після прийняття законопроєкту протягом трьох місяців облдержадміністрація розробить свою регіональну програму питної води на ці роки. 

Як розповіла директорка департаменту житлово-комунального господарства Ольга Довжук, цьогоріч в області Держпродспоживслужба знайшла порушення на 34 водних підприємствах, які є ліцензіатами ОДА, з надання послуг централізованого водопостачання. У липні головам громад направили листи з переліком конкретних порушень для виправлення ситуації. На початок вересня лише п’ять підприємств усунули виявлені порушення.  

photo5393437471972373727

До присутніх на нараді онлайн керівників територій звернулася голова ОДА Марія Чорна про те, що візьмуть під контроль дослідження якості питної води в області. 

– Усі ліцензіати, які отримують ліцензію в обласній державній адміністрації, знали про те, що вода має бути якісною. Ми будемо позбавляти ліцензії всіх, хто наш народ труїть неякісною водою, – зауважила Марія Чорна.

 

Останні новини по темі
В області госпіталізація пацієнтів з коронавірусом на рівні майже 14%
pazient kusen
2021 10 03 judo
Кропивничанин здобув звання чемпіона України з дзюдо серед кадетів (ФОТО)
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024