Переписати майно на іншу фірму аби не гасити борги: історія овочесховища у Підлісному

16:24, 29 Жовтня, 2021
248344226 589905585654612 8334978860175704659 n

У 2012 у Підлісному почали будувати овочесховище. Але у 2013 підприємство збанкрутувало, не розрахувавшись із будівельниками. Поки майно було під арештом фірма-замовник будівельних робіт передала своє майно іншій фірмі. Роками підрядники судились за те, щоб майно повернули і погасили їм борги.

ПП «Галант-Україна» є замовником та фактичним власником збудованого овочесховища, що знаходиться у селі Підлісне. У 2013 році майно «Галант-Україна» заарештувала за борги, адже це підприємство не розрахувалося за будівництво та обладнання.

Ірина Кноблох арбітражна керуюча та ліквідаторка ПП «Галант Україна», повідомила, що керівник підприємства Олег Лисенко безоплатно передав у власність фермерському господарству «Агроекохолод», підпорядкованого Станіславу Березкіну, незавершене будівництво овочесховища разом з обладнанням. Так «Агроекохолод» отримав майно та обладнання, а «Галант-Україна» залишилось з боргами і без матеріальних цінностей, за рахунок яких можна було б їх гасити.

Наразі заборгованість «Галант-Україн» пов’язана з будівництвом сховища перед різними кредиторами складає 7 449 015 гривень.

З 2013 тривали суди, щоб повернути майно на баланс підприємства. Ухвалою Господарського суду Кіровоградської області від 5 квітня 2021 позовну заяву ліквідатора задовольнили частково, але ФГ “Агроекохолод” подало апеляцію, яка розглядається Центральним апеляційним господарським судом.

27 жовтня відбулось чергове засідання у цій справі.

Під час засідання суду Ірина Кноблох арбітражна керуюча та ліквідаторка ПП «Галант Україна», повідомила, що всі не виконані приватним підприємством «Галант-Україна» боргові зобов’язання пов’язані виключно з будівництвом об’єкта «Комбіноване сховище плодоовочевої продукції». Наявність цих зобов’язань стала підставою для застосування процедури банкрутства щодо ПП «Галант-Україна».

Ми встановили, що вся кредиторська заборгованість, яка є в справі про банкрутство ПП «Галант-Україна» виникла на підставі того, що контрагенти побудували овочесховище, а з ними не розрахувались ні за поставку обладнання, ні з будівельниками за побудоване овочесховище, – каже ліквідаторка.

У 2013 році майно ПП «Галант-Україна» було заарештоване за борги, адже це підприємство не розрахувалося з українськими підрядниками ТОВ «Стокко», яке будувало овочесховище. Також заборгували за будматеріали підприємцю Руслану Ружичу та ТОВ «Грантехстрой».

ПП «Галант-Україна» заборгувало і нідерландсько-українському підприємству за встановлене в овочесховищі обладнання для охолодження овочів. За словами директора ТОВ «Толмса Україна» Олеся Капітанчука, ПП «Галант Україна» внесло 90% попередньої оплати, а в 2013 році припинили розрахунки.

Тоді ПП «Галант-Україна» очолював Олег Лисенко, який до 2006 року працював генеральним директором підприємства «Креатив».

За словами керівників ТОВ «Стокко», коли стало питання розрахунків і товариство почало подавати претензії і позови до суду, Олег Лисенко безоплатно передав у власність фермерському господарству «Агроекохолод» незавершене будівництво овочесховища разом з обладнанням. Так «Агроекохолод» отримав майно та обладнання, а ПП «Галант-Україна» залишили з боргами.

За словами Ірини Кноблох, передача майна відбулась під час дії арешту на все рухоме та нерухоме майно підприємства. Наразі овочесховище без введення об’єкта в експлуатацію використовують для господарської діяльності.

В період перебування цього майна під арештом і забороною на відчуження воно було безоплатно передане громадянином Лисенком самому собі, бо він є як засновник і директор в банкруті ПП «Галант Україна» так і засновник і директор в ФГ «Агроекохолод». В результаті такої безоплатної передачі на користь пов’язаної особи ПП «Галант Україна» стало банкрутом, – сказала в суді Ірина Кноблох.

Варто зазначити, за безоплатну передачу майна було порушене кримінальне провадження щодо шахрайських дій, вчинених посадовими особами ПП «Галант-Україна», яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.

Я вважаю, що в задоволені апеляційної скарги потрібно відмовити і залишити в сил рішення суду першої інстанції. Вважаю, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення прийняте з дотриманням норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, – каже Ірина Кноблох.

249083114 1084416082386932 2975836332679020867 n

Суд позицію кредиторів підтримав і визнали недійсним акт від 23.04.2015 року про приймання – передачу недобудованого овочесховища, а також скасував рішення про державну реєстрацію прав і обтяжень з видачею Свідоцтва про право власності Фермерському господарству «Агроекохолод».

Як пояснила Ірина Кноблох, наразі отримали право забрати недобудоване майно, згодом подаватимуть на виконання цього рішення у виконавчу службу. Також наразі у судді розглядають ще один позов про повернення обладнання ТОВ «Толмса Україна».

Як повідомив адвокат Сергій Іванов, який захищає ФГ «Агроекохолод», на суді він не був через поважну причину, відповідне клопотання подавав до суду. Про рішення суду дізнався від журналіста. Повідомив, що планують подавати касаційну скаргу.

Будемо подавати касаційну скаргу на це рішення, ми обґрунтуємо свою позицію, щоб суд касаційної інстанції прийняв рішення щодо правомірності чи неправомірності судових рішень першої та другої інстанцій, – каже Сергій Іванов.

 

Останні новини по темі

З 1 листопада в Знам’янській громаді голосуватимуть за проєкти громадського бюджету

proekty

Садочкам та школам поставили неякісне вугілля: збитки 450 тисяч гривень

Читайте також

У Кропивницькому волонтери Дмитро Богданов і Ксенія Шкуренко організували акцію “Стань таємним ...

12:55, 3 Грудня, 2023

Наближаються зимові свята. І саме зараз хочеться посмакувати смачним і запашним печивом з тонким ...

11:08, 3 Грудня, 2023

Світловодська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель земляка, захисника Романа ...

18:56, 2 Грудня, 2023