Кропивничан попередили про небезпечну китайську іграшку
На споживчому ринку України виявили небезпечну дитячу іграшку – набір «Niceglow Лицар світиться в темряві», китайського виробництва. Споживачів просять повідомляти про такі небезпечні дитячі набори.
Про це повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.
Під час використання іграшки постраждала дитина із Закарпатської області, яка розкусила неонову паличку із набору.
– Це викликало стрімку алергічну реакцію, наслідками якої міг стати анафілактичний шок. На щастя, батьки дитини вчасно звернулися за медичною допомогою, – йдеться в повідомленні.
Якщо побачили іграшку «Niceglow Лицар світиться в темряві» в продажі – інформуйте управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області:
- за телефоном: (0522) 32 14 58
- за адресою: м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84, кабінет 402
- на електронну поштову скриньку: incpekcia1@ukr.net
Також споживачам нагадують, що усі дитячі іграшки та вироби, що призначені для використання у грі дітьми віком до 14 років повинні бути задекларовані та відповідати технічним вимогам. Зокрема іграшки повинні мати індивідуальну упаковку та містити інформацію про саму іграшку, її виробника або імпортера із зазначенням адреси, торгівельної марки, моделі, номера партії тощо, які складаються згідно з вимогами законодавства про мову.
До того ж обов’язково має бути нанесений знак відповідності технічним регламентам на іграшці, прикріпленій до неї етикетці (ярлику) або пакуванні та має бути видимим, розбірливим і незмивним. У разі, коли іграшка дрібна або складається з дрібних частин, знак відповідності технічним регламентам може наноситися на етикетку (ярлик) або супровідну листівку.
На етикетках та в інструкціях, що додаються до іграшки, повинно міститися попередження про можливу небезпеку та ризики заподіяння шкоди, пов’язані із використанням таких іграшок, та способи запобігання їх виникненню, має додаватися інструкція з експлуатації чи правила гри (наприклад, схеми складання тощо), а також спосіб обробки такої іграшки (миття, чищення, дезінфекція) та їх утилізації в разі потреби. Іграшки повинні відповідати вимогам з безпечності протягом передбаченого строку їх використання.