Презентація у форматі дегустації: вийшла друком книга «Смачна Кропивниччина» (ФОТО)

12:06, 25 Грудня, 2021

Вийшла друком книга «Смачна Кропивниччина», в якій зібрані записи рецептів мешканців сіл області, які найкраще оповідають про повсякденні локальні кулінарні практики ХХ століття.

Про це йдеться на сайті етнопроєкту «Баба Єлька».

Збірка містить понад двісті рецептів, частина з яких подана зі збереженням місцевої говірки. Просканувавши QR-код біля окремих переписів, можна поринути в атмосферу сільської дійсності, почути голоси «бабів Єльок» – носіїв знання про локальну гастрокультуру, прочитати репортаж про ту чи іншу експедицію, звідки привезений рецепт. Книга проілюстрована світлинами з експедицій.

Над книгою працювали кілька років.

«Я щаслива, що знаю про хліб з печі, свіжину, ряжанку, борщ на сироватці та інші сільські страви, проте не варто асоціювати локальну кухню лише із сільською кулінарною традицією, я впевнена, що скоро ми заговоримо і про суто кропивницькі рецепти. Наприклад, кажуть, що колись у місцевих магазинах продавався торт «Кіровоградський». Чому ж цього торта немає в жодному кафе чи ресторані? Сподіваюся, наш проєкт спонукатиме місцевих рестораторів уводити в меню своїх закладів місцеві страви, а кропивничан і гостей міста – знайомитися з ними», – каже упорядниця книги, координаторка напряму «Смачна Кропивниччина» Інна Тільнова.

Презентація видання для журналістів відбудеться у форматі пресдегустації 29 грудня о 14.00 в етнолабораторії «Баба Єлька» (м. Кропивницький, вул. Дворцова, 12). Презентація у форматі званої вечері відбудеться на початку січня у Ресторації Кропивницьких.

Нагадаємо, як відбувалася перша звана вечеря від етнопроєкту.

Придбати книгу можна, написавши на сторінку «Баба Єлька» у Фейсбуці, в редакції «Нової газети» (тел. 066-431-86-91) або на сайті видавництва «Їжак», де і вийшла книга.

Вартість книги 200 гривень.

Останні новини по темі
Свята з музикою: плейлист від редакції «Гречки»
musik pl
photo 2021 12 25 08 35 41
Через негоду з доріг області позлітали автівки (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте також

Кропивницька та Петрівська громади, що на Кіровоградщини, повідомили про загибель земляків у боротьбі проти російських загарбників....

18:17, 17 Червня, 2024

Громадська організація “Жіноча ліга” запрошує студенток віком від 18 до 21 років на безоплатне навчання в академії медіа для дівчат....

17:45, 17 Червня, 2024

У понеділок, 17 червня, у Кропивницькому сталася ДТП. На перехресті вулиць зіткнулися тролейбус та легковик....

17:27, 17 Червня, 2024