Домашні експрес-тести на COVID-19 не підходять для відвідування ресторанів чи спортзалів

16:03, 03 Січня, 2022

Міністерство охорони здоров’я розповіло, чому тести на COVID-19, зроблені в домашніх умовах, не підходять для відвідування громадських закладів та поїздок у громадському транспорті.

Зараз у продажу можна знайти експрес-тести для домашнього використання. Проте такі тести не дають підстави відвідувати ресторани, кінотеатри, спортивні зали чи користуватись міжрегіональним транспортом в умовах карантину. Для цього підійде ПЛР-тест та експрес-тест на антиген, зроблений в лабораторії. Ці види тестування дають змогу виявити активну інфекцію.

Чому зроблені вдома експрес-тести не валідні для доступу у громадські заклади?

Процедура проведення тестування може бути проведена із порушеннями, а можливості перевірити, чиї зразки використовувались для тесту немає.

Результати такого тестування не є 100% гарантованими, зокрема і через те, що процедура може бути проведена із порушенням.

Водночас такі типи тестів можна використовувати для самоконтролю. У випадку позитивного результату необхідно звернутись до медичного закладу для підтвердження результатів ПЛР-методом.

Нагадаємо, з грудня 2021 року діють посилені карантинні обмеження у «жовтій» зоні епіднебезпеки. Станом на 3 січня 2022-го вся країна – у «жовтій» зоні.

В Україні адаптивний карантин триватиме до 31 березня 2022 року.

 

Останні новини по темі
Молодь запрошують взяти участь у літературному конкурсі «Життя – Life» 
molod H D
anime
Кропивничан запрошують навчитись малювати аніме
Читайте також

У Кіровоградському районному суді 19 квітня продовжили розгляд справи з обвинувачення колишнього в. о. командира однієї з частин Сил спецоперацій Романа Червінського у перевищен...

19:22, 19 Квітня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

18:07, 19 Квітня, 2024

Презентуємо новий соціально-культурний проєкт — “Голоси фронтиру: радіоесеїстика військових”, який було створено спільно із Радіо Культура....

17:38, 19 Квітня, 2024