Працівників з якими вміннями шукають роботодавці Кіровоградщини

11:47, 12 Січня, 2022

Роботодавці області найперше цінують у працівниках відповідальність.

Про це сьогодні під час пресконференції розповів заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

Йдеться про результати опитування роботодавців області, які відбувалися торік в рамках проєкту з вивчення регіонального ринку праці. В опитуванні взяли 916 підприємств.

Пріоритетними напрямками економічної діяльності в області – сільське господарство, переробна промисловість, торгівля.

«Найбільш потрібна з навичок це відповідальність. Про це повідомили 60% роботодавців. 43% вважають важливим у працівників орієнтованість на результат, 38% вважають важливим уміння працювати в команді»,  – каже Богдан Стоян.

Ще 41% роботодавців повідомили, що мають попит комунікативні навички в працівників. Зокрема, більша частина роботодавців з-поміж опитуваних зазначає вміння ведення діалогу. Серед навичок також зазначили чітке усне та письмове мовлення.   

Також відзначили вміння вести та оформлювати документи, працювати з обладнанням та інструментом.

Наявність м’яких навичок при підборі працівників  не є визначальною. 

«Вочевидь, для роботодавців найбільш важливою є готовність та мотивація працівника до праці, оскільки необхідні професійні навички можуть бути швидко сформовані  в процесі роботи», – йдеться в результатах опитування.    

При цьому в області – низька потреба цифрових навичок та володіння іноземними мовами.

«В цілому, це характеризує помірний рівень  модернізованого та інноваційного сегмента регіональної економіки. Частка підприємств, орієнтованих на експорт, складає 11%», – з результатів опитування роботодавців.   

Післякризовий період полегшив пошук працівників. Про наявність труднощів при підборі працівників вказують 26% роботодавців.

Для більшості роботодавців труднощі при підборі працівників зумовлені фактичною відсутністю кандидатів на посади, відсутністю необхідного освітнього рівня, а також необхідного досвіду.

Підприємства переважно потребували працівників робітничих професій. Найчастіше наймали працівників професійних груп водіїв та робітників з обслуговування пересувної техніки, а також  робітників металургійних та машинобудівних професій.

За оцінками роботодавців найбільш поширеним наслідком економічної кризи стало скорочення  робочого часу працівників.

Протягом останніх 12 місяців більшість підприємств наймали працівників. При цьому  плинність кадрів на підприємствах регіону  в цілому залишається невисокою.

 

Останні новини по темі
Лікарні області отримають препарат для лікування туберкульозу
tuberkulos
avtogroshi
Податок на купівлю авто: який розмір пенсійного збору 2022
Читайте також

На Кіровоградщині сьогодні, 21 квітня, в 16 населених пунктів тимчасово вимкнули електрику.

09:49, 21 Квітня, 2024

Інформаційний портал «Гречка» потрапив на Мапу рекомендованих медіа за результатами незалежної експертної оцінки Інститут Масової Інформації (ІМІ) та Детектор медіа....

09:45, 21 Квітня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 20 квітня, на площі Героїв Майдану зібрались кропивничани з акцією “Чекаємо” на підтримку військовополонених і зниклих безвісти. Таким чин...

14:47, 20 Квітня, 2024