Відключення світла в Кропивницькому: у чому причина (ДОПОВНЕНО)

11:56, 17 Січня, 2022

Минулі вихідні в соцмережах кропивничани поскаржилися на відключення електроенергії в різних районах міста, зокрема, в середмісті. В обговореннях припускають, що це ті самі «віялові» відключення.  Натомість у пресслужбі Кіровоградобленерго пояснюють, це були не «віялові» відключення, а аварії.

«Це не «віялові» відключення. Була аварія, були вимкнені дві лінії. По часу – тривалі ремонтні роботи», – пояснили у пресслужбі ПрАТ «Кіровоградобленерго».

Також наразі стало менше і планових відключень, у порівнянні, наприклад, влітку-восени.

7 годин без світла: електроаварія на котельні

Під час ранкової апаратної наради міського голови також пояснили відключення електроенергії по місту. Вчора, 16 січня, кілька годин були без світла Новомиколаївка, Ковалівка, центр міста, на деяких вулицях не працювали світлофори й вуличне освітлення. 

Як пояснив заступник міського голови Олександр Вергун, це сталось, бо на мережах обленерго спрацювала автоматика на котельні на вулиці Андрія Матвієнка (раніше вул. Башкирська). Наразі котельня не працює. Теплопостачання цього району – проспект Студентський, частина центру міста, вулиці Полтавської. Вчора на котельні вели роботи до опівночі. Запустили лише два з трьох котлів, а сьогодні зранку – третій.

Споживання електроенергії зросло

У Міненерго вже заявили, що цей опалювальний сезон відрізняється від попередніх тим, що відбувається суттєве збільшення споживання електроенергії.

Про це 11 січня під час брифінгу заявив міністр енергетики Герман Галущенко:

«Споживання електроенергії, у порівнянні з попереднім опалювальним періодом, зросло близько на 6%. Це вимагає більш надійної і стабільної роботи енергосистеми, що насправді й відбувається. З іншого боку знижується споживання природного газу близько на ті ж 5-6%».

За його словами, в енергосистемі України є резерв і підстав для відключень немає.

«Жодних ризиків або підстав для відключення немає, крім, аварійності», – зауважив міністр енергетики.

При цьому він нагадав, що планові ремонти в осінньо-зимовий період не мають відбуватися. За крайньої потреби у разі їх проведення споживачам мають забезпечити альтернативні джерела живлення.

У Міненерго також відбулася нарада щодо забезпечення споживачів безперебійним електропостачанням. Зокрема наголосили на доцільності впровадження механізму обліку та контролю сумарного часу знеструмлення споживача протягом року, який би враховував усі типи відключень.

До речі, ще напередодні нового, 2022 року, міністр енергетики казав, що «жодних віялових відключень не відбувається і не планується».

Що таке «віялові» відключення?

«Економічна правда» пояснює, що так звані віялові відключення відбуваються в результаті спрацювання релейного захисту на обладнанні електромережі. Йдеться про підстанції або лінії електропередач. Вони відбуваються без участі людини та є некерованими.

Релейний захист, відключаючи споживачів, запобігає виникненню великої системної аварії через порушення в роботі обладнання мережі.

Причинами його спрацювання зазвичай є порушення в роботі енергомереж, а не про недостатність обсягів виробництва електроенергії в країні.

ДОПОВНЕНО: Натомість графік аварійних відключень – це по суті ті самі «віялові відключення» про які говорять нині в суспільстві. Адже графік аварійних відключень використовують у разі недостатності джерел для повного покриття споживання в енергосистемі, пояснює «Економічна правда».

Графіки аварійних відключень вводяться примусово за командою диспетчерів, щоб уникнути повного відключення від енергопостачання великого регіону або запобігти автоматичному та неконтрольованому знеструмленню регіону.

Графіки аварійних відключень складається та затверджується завчасно. Споживачів регіону попереджають про можливість їх відключення у випадку застосування графіку.

Наразі на сайті «Кіровоградобленерго» відсутній графік аварійних відключень на 2022 рік.

Де шукати інформацію про відключення?

Інформацію про планові та навіть аварійні відключення можна знайти на офіційному сайті «Кіровоградобленерго». Там зазначають дати, адреси та час протягом якого буде тимчасово відсутня електроенергія.

При цьому, як зазначають у пресслужбі компанії, йдеться не про відключення на години, а про короткочасні на 10-15 хвилин відключення.

Зауважимо, що вкладка аварійних відключень не наскільки оперативна. Тобто не слід очікувати одразу після аварії інформацію в рубриці сайту «Аварійні відключення». «Гречка» вже перевіряла таку опцію кілька разів.

 

Останні новини по темі
Порошенко повернувся: що відбувається зараз
poroschenko
36424 1200x800 2
Щоб присісти і не мокнути: Райкович анонсує план ремонту зупинок
Читайте також

Шорти — це базовий елемент гардероба на літній сезон. Якщо ви ще в пошуках свого ідеального фасону, то ця стаття для вас. У 2024 році жіночі шорти стали набагато зручнішими, адж...

10:55, 18 Липня, 2024

Кропивницький регіон долучився до проєкту «Укрпошта.Аптека», в рамках якого можна замовити доставку ліків до найближчого поштового відділення. Для цього достатньо мати телефон.&...

10:30, 18 Липня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 18 липня, через аварійні роботи жителі мікрорайону Радист тимчасово залишилися без води....

10:09, 18 Липня, 2024