COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою з’явився в Дії

09:20, 01 Лютого, 2022

Відсьогодні, 1 лютого усі, хто отримав бустерну дозу щеплення від COVID-19, можуть завантажити новий COVID-сертифікат. Термін дії такого документа складатиме 270 днів, як і в усіх країнах ЄС.  

 

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.  

Як отримати новий ковід-сертифікат?

Щоб отримати сертифікат, достатньо надіслати запит на порталі чи в застосунку Дія. Зробити це можна одразу в перший день введення дози вакцини проти COVID-19, щойно медики введуть дані про вакцинацію до Електронної системи охорони здоров’я.

Наразі понад 356 тисяч українців вже отримали бустерну дозу антиковідної вакцини.  В Кіровоградській області нею щепилися станом на 31 січня 10065 людей.

Нагадаємо, бустерне щеплення рекомендують робити не раніше як за 6 місяців після другої дози.

Де можна користуватися документом?

Новим цифровим документом можна користуватися як всередині країни під час введення карантинних обмежень, так і за кордоном. Український COVID-сертифікат після бустерної дози буде чинним в Україні з дня вакцинації, а в країнах, які входять до Довірчої мережі, — з 14 дня від дати щеплення. 

Сертифікат генерується за умови будь-якої з дозволених схем поєднання вакцин, визнаних в Україні. Для бустерної дози Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) рекомендує надавати перевагу м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty, незалежно від того, якою вакциною раніше був повний цикл вакцинації.

Слід зазначити, що окрім COVID-сертифіката, українці, які отримали бустер, зможуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Медичний документ видається за місцем щеплення чи в сімейного лікаря, та в ньому мають бути перелічені усі дози вакцинації проти COVID-19 відповідно до вимог. Цей документ, як і COVID-сертифікат, буде чинним 270 днів, рахуючи від дати останнього щеплення проти COVID-19.

Нагадаємо, Уряд, вслід за рішенням ЄС, скоротив термін дії «зелених» COVID-сертифікатів. Їхній термін дії замість 365 днів тепер складає 270 днів. Щоб новий термін сертифіката коректно показувався у додатку Дія, слід згенерувати свій документ повторно. Це важливо зробити, оскільки після того, як сплине 270 днів від останньої дози повної вакцинації, документ втратить чинність. 

 

Останні новини по темі
В області продовжує зростати кількість хворих на ковід
corona
paket copy thumb
Дорогі пакети: з 1 лютого пластикові пакети мають суттєво подорожчати
Читайте також

Фахівці Служби безпеки України викрили чергову схему ухилення від мобілізації та незаконного виїзду за кордон призовників. ...

14:01, 17 Липня, 2024

Кропивницькі велосипедисти вибороли призові місця на чемпіонаті України з маунтенбайку.

12:21, 17 Липня, 2024

На Кіровоградщині виявили двох чоловіків, яких підозрюють у незаконному вилові риби в акваторії річки Дніпро....

11:54, 17 Липня, 2024