65 мільйонів за цех очистки стоків, який не працює: кого підозрюють?
Вчора у Кропивницькому СБУ повідомило, що підозрює ніби фірма-підрядник розікрала близько трьох мільйонів гривень на переобладнанні системи каналізації. Розказуємо деталі.
Мова про реконструкцію каналізаційних очисних споруд з новим будівництвом цеху механічного зневоднення осаду стічних вод по вулиці Байкальській у Кропивницькому.
Згідно тенедеру від 2018 року приватне підприємство “РЕМВОДПЛАСТ ПЛЮС” мало здійснити роботи до 31 грудня 2020 року.
У жовтні 2021 тендер пройшов моніторинг оскільки були виявлені ознаки порушення законодавства у сфері публічних закупівель, проте в результаті перевірки порушень процедури не виявили.
Хто підрядник?
Як повідомляє “Главком”, «Ремводпласт плюс» раніше знаходилося в Донецьку, але після початку війни перереєструвалося в Києві. До грудня 2015 р. підприємство було записано на Володимира Барю. Після публікації «Наших грошах» про можливе членство Барі у «громадському русі «Донецька республіка» фірму було перереєстровано на іншого донеччанина — Романа Казмирського, який рішенням власника підприємства № 6 від 02.12.2015 р. став новим власником «Ремводпласт плюс» на підставі договору купівлі-продажу частки в статутному капіталі. Цим же рішенням Баря звільнив директора Анатолія Темирова та призначив новим директором Казмирського.
Крім «Ремводпласт плюс» Казмирський має частки в статутних капіталах ТОВ «Донецька інноваційна компанія» та ТОВ «Техномаш-Донецьк» (спільно з харків’янином Валерієм Данильченко).
Субпідрядником «Ремводпласт плюс» за договором виступить ТОВ «Красногорівське ремонтно-будівельне підприємство» (м. Курахове), записане на донеччанина Дмитра Щетиніна.
Обидва підприємства фігурували у кримінальних провадженнях щодо конвертаційних центрів. Як було встановлено вироком Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 10.05.2016 р. по справі про фіктивне підприємництво № 428/1898/16-к (справа про фіктивне підприємництво), підприємство з ознаками фіктивності ТОВ «Фокс-Трейд ЛТД» в період з квітня по жовтень 2015 р. сформувало штучний податковий кредит контрагентам-покупцям, у тому числі «Красногорівське ремонтно-будівельне підприємство», з відповідним зменшенням їх податкових зобов’язань у вигляді несплати ПДВ на загальну суму понад 9 млн грн.
В свою чергу, 27 липня 2017 р. слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва задовольнив клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури, подане в рамках розслідування кримінального провадження щодо фіктивного підприємництва та ухилення від сплати податків, і надав тимчасовий доступ до речей та документів «Ремводпласт плюс». Прокуратура стверджувала, що «Ремводпласт плюс» є користувачем послуг конвертаційного центру та ухилялося від спали податків.
Роботи, які проводить фірма різні. Наприклад, коли подавались на тендер, то подали рекомендації з Ладижина і Курахового, де проводили роботи. У 2021 вони виграли тендер – у Кураховому реконструювали парк. Також торік заключили тендер на капітальний ремонт насосних станцій “Лиман 2” у Краматорську.
За офіційний номер компанії вказаний у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб не обслуговується. “Гречка” готова надати місце для коментаря представникам фірми-підрядника.
Що робитимуть?
“До цього підрядника, якщо він не запустить цех механічного зневоднення, буде застосована притензійна робота. Будуть відповідні звернення до суду і всі заходи, щоб цей цех запрацював, або підрядник поніс відповідальність”, – коментує ситуацію виконуючий обов’язки генерального директора ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Олександр Пісний.
У 2021 році об’єкт перебував у хаотичному будівництві. Постійно змінювались субпідрядники. СБУ вважає, що замість сертифікованого обладнання використовували неякісні системи невідомого походження. Наразі це обладнання встановлене, але не введене в експлуатацію. Вирішується питання щодо його заміни.
Як пояснює Пісний, обладнання мало б допомагати очищувати стоки.
Нагадаємо, раніше СБУ підозрювало міський водоканал у екоциді Інгулу.