У пам’ятці архітектури у Кропивницькому проводять ремонт без дозволів: чому це небезпечно

11:11, 07 Лютого, 2022

На вулиці Шевченка, 16, у Кропивницькому, у пам’ятці архітектури місцевого значення, відбувається реконструкція з втручанням у несучі конструкції і перебудова без дозволів, стверджують в управлінні Державного архітектурно-будівельного контролю. Але вплинути на це не можуть. Як фактично і на інші порушення.

Про це під час звіту в міській раді повідомила Олена Філоненко, керівниця міського управління Державного архітектурно-будівельного контролю.

Роботи виконувались без дозволів. Спеціалісти склади 6 протоколів, у тому числі залучивши поліцю. Проте замовник ремонту звернувся до суду, аби оскаржити припис, і продовжує будівництво.

Суд може тривати роками, а за законом, поки триває судова тяганина, не можна проводити перевірки.

“Дії власників квартир спричинені, ми так вважаємо, хибним розумінням пункту 1 постанови Кабміну №406. Це постанова, яка дає перелік будівельних робіт, які не потребують документів для їх виконання. Але вони не звертають увагу на те, що пунктом 3 цієї постанови наголошують, що виконання будівельних робіт з нового будівництва, реконструкції та реставрації та техоснащення треба робити з дотриманням будівельних норм, проєктної документації та технічного звіту,” – каже Олена Філоненко.

За її словами, скарги щодо порушень під час будівництва у сусідів від людей надходять регулярно, проте поки законодавство не надає представникам архітектурно-будівельного контролю ширших повноважень. Зараз фактично їх просто можуть не пустити на об’єкт, а проводити перевірки без власника вони не мають права.

Ситуацію може змінити законопроєкт 5655, який цього року мають розглядати в другому читанні – він дасть ширші повноваження.

Нагадаємо, через роботи без дозволів у Кропивницькому вже кілька разів траплялись трагедії. У 2021 у п’ятиповерхівці по вулиці Яновського обвалились бетонні плити перекриття, через те, що будівельники знесли несучу стіну. У 2016 через невдалий ремонт впала стіна та перекриття житлового будинку по вулиці Тараса Карпи.

 

Останні новини по темі
Інспектора кропивницької колонії підозрюють у зґвалтуванні неповнолітніх дівчат
pidozryue inspektora vipravnoi kolonii u zevaltuvanni nepovnolitnih 1 450x395 f2f
vybuh kv
Повні документи на постраждалий будинок на Попова шукатимуть в Черкасах
Читайте також

Шорти — це базовий елемент гардероба на літній сезон. Якщо ви ще в пошуках свого ідеального фасону, то ця стаття для вас. У 2024 році жіночі шорти стали набагато зручнішими, адж...

10:55, 18 Липня, 2024

Кропивницький регіон долучився до проєкту «Укрпошта.Аптека», в рамках якого можна замовити доставку ліків до найближчого поштового відділення. Для цього достатньо мати телефон.&...

10:30, 18 Липня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 18 липня, через аварійні роботи жителі мікрорайону Радист тимчасово залишилися без води....

10:09, 18 Липня, 2024