Безробітні можуть отримати майже 100 тисяч на відкриття власного бізнесу

16:22, 07 Лютого, 2022

З початку року безробітні малозабезпечені можуть отримати фінансову допомогу від держави для започаткування власного бізнесу – 97 500 гривень. Цей безвідсотковий кредит на купівлю обладнання можна отримати на три роки.

100 тисяч гривень на власний бізнес

Нова програма – «Рука допомоги»

Допомога надаватиметься в рамках нової бюджетної програми сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей – «Рука допомоги», розробленої Мінсоцполітики.

«Держава пропонує їм отримати фінансову допомогу, яка є безвідсотковою поворотною та надається одноразово у безготівковій формі коштом державного бюджету на оплату витрат на закупівлю обладнання та матеріалів для започаткування власної справи, а також, за необхідності, опанувати нову професію або підвищити професійні компетенції», – пояснює Тетяна Кареліна, заступниця директора – начальниця відділу надання соціальних послуг Новоукраїнської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Безвідсоткова фінансова допомога розміром до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн) зможе використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів. Через три роки підприємницької діяльності допомогу потрібно буде повернути.

«Фінансова допомога повинна бути повернута підприємцем протягом 30 календарних днів після закінчення трирічного строку з дати її отримання або достроково – до закінчення такого строку, однією сумою», – сказала Тетяна Кареліна.

При цьому сума, яка повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску. Крім того, якщо такий підприємець працевлаштує ще двох людей за направленням центру зайнятості, повертати допомогу державі буде не потрібно.

Як отримати безвідсотковий кредит від держави?

Аби отримати гроші потрібно до центру зайнятості за місцем проживання подати наступні документи:

  • заяву про надання фінансової допомоги за встановленою формою;
  • довідку про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності, судимості;
  • бізнес-план майбутньої справи.

Служба зайнятості надає допомогу в підготовці учасниками програми бізнес-плану, а за потреби організовує професійне навчання за професіями, які будуть популярні у майбутніх підприємців. 

Рішення про надання фінансової допомоги приймається комісією за результатами розгляду бізнес-плану та поданих документів. До складу цих комісій включені й представники органів місцевого самоврядування.  

У разі позитивного рішення про надання фінансової допомоги, людина створює юридичну особу чи реєструється як фізична особа-підприємець протягом 30 календарних днів з дати отримання повідомлення про прийняте комісією рішення.

 

Останні новини по темі
Життя без акне: як попередити неприємності
real 0a5ada30 d38c 4927 96ff 4b7a3cc5f5e5
vaczunazija
Вакциновані проти ковіду 44% населення Кіровоградщини
Читайте також

Рік і неповний місяць — саме стільки прожив без війни кропивничанин Єгор Зайцев. І таких дітей, як він, в Україні ціле покоління....

10:40, 14 Квітня, 2024

У Кропивницькому легковик  BMW врізався у дерево. Двох людей із автівки деблокували та госпіталізували....

09:53, 14 Квітня, 2024

Воїна із Великосеверинівської громади, що на Кіровоградщині, Указом Президента посмертно відзначили державною нагородою....

15:42, 13 Квітня, 2024