Кропивницький чекає на «Велику термомодернізацію»

11:39, 14 Лютого, 2022

Президент підтримав пропозицію міського голови про включення до державної програми термомодернізації кількох десятків будинків у Кропивницькому, зокрема пошкоджених вибухом газу позаминулого тижня.

Діалог Андрія Райковича із Володимиром Зеленським відбувся під час засідання президії Конгресу місцевих і регіональних влад у Харкові минулої п’ятниці.

– Поетапне відновлення будинку місто розпочало одразу. Допомога людям на оренду тимчасового житла є. Грошей не проситиму, місто вже задіяло резервний фонд, – зокрема сказав очільник Кропивницького, звертаючись до глави держави. – Я прошу не забути цей будинок і сусідні, які теж постраждали, включити у пілотний проєкт термомодернізації. Ми подали від міста 45 будинків і сподіваємось, що Кропивницький, – центр України, – стане центром цього дуже актуального проєкту.

Президент підтримав пропозицію та доручив під час аналізу заявок щодо включення до програми «Велика термомодернізація» враховувати технічний стан будинків, зазначається в офіційному повідомленні за результатами форуму.

Йдеться про програму загальною вартістю 300 мільярдів гривень, яку Зеленський анонсував минулої осені. На першому етапі реалізації заплановано ремонт будинків, зведених до 1990 року. Кінцева мета програми – модернізувати 50 тисяч споруд по всій країні.

У 2022-му термомодернізацією мають охопити 5 тисяч багатоповерхових житлових будинків по всій країні, у яких проживає близько 700 тисяч сімей. За попередніми розрахунками, це дозволить понад 1,5 мільйона громадян заощадити на опаленні вже наступного сезону, а державі – зекономити майже 8 мільярдів бюджетних гривень та скоротити імпорт газу на 2,5%

Діалог між державною владою та місцевим самоврядуванням на різних майданчиках, зокрема й започаткованого торік Конгресу місцевих і регіональних влад, вже має конкретні результати для Кропивницького. Так, на початку 2022-го місту списали майже 280 мільйонів боргів із «різниці в тарифах», накопичені в попередні роки.

Крім того, починаючи з поточного року, в місцевих бюджетах залишається на 4% більше надходжень від податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Для Кропивницького це до 100 мільйонів додаткових надходжень на рік.

Андрій Трубачев

Реклама

 

Останні новини по темі
Пожежу сміттєзвалища на Кущівці гасили понад шість годин (ВІДЕО)
pozhezha sm
273386685 4889651847768597 8187033240978089903 n
Художник створив оборонний герб Кропивницького (ФОТО)
Читайте також

Роботи художників і художниць з Кіровоградщини потрапили до міжнародної пересувної виставки «Покоління війни». Розповідаємо, що це за роботи і як можна долучитися до проєкту....

10:39, 4 Березня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, концертів та вистав, які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 4 по 10 березня....

15:44, 3 Березня, 2024

На сайті офіційного інтернет-представництва Президента України розмістили електронну петицію про присвоєння військовослужбовцю із Кіровоградщини Івану Гончаренку звання Героя Ук...

14:07, 3 Березня, 2024